• Informacje na temat:

  wydarzenia putin a ukraina

Artykuły na temat: wydarzenia putin a ukraina
 • Gazprom: Rozpoczęto budowę gazociągu Uchta-Torżok 2

  Gazprom przystąpił do układania gazociągu Uchta-Torżok 2. Jak podają rosyjskie media, transportowany nim będzie gaz dla planowanej magistrali Nord Stream 2. Budowę gazociągu zainaugurował prezydent Władimir Putin.

 • "FAZ": Rezygnacja z South Streamu porażką Putina

  Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w opublikowanym w środę komentarzu uznał rezygnację z realizacji projektu South Stream za porażką prezydenta Rosji Władimira Putina będącą następstwem wykorzystywania dostaw gazu do geopolitycznych gier.

 • Rosja kusi inwestorów z Azji!

  Rosja kusi inwestorów z Azji. Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w piątek, że zależy mu na inwestycjach krajowych, jak i zagranicznych, szczególnie na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

 • Dziś rozpoczyna się spotkanie przywódców największych gospodarek w Buenos Aires. Już wiadomo, że amerykański prezydent nie spotka się jednak z Putinem.

 • Saxo Bank: Inwestorzy nieufni wobec Unii Euroazjatyckiej

  Eurazjatycka Unia Gospodarcza, -ma ona być gospodarczą i polityczną przeciwwagą dla USA, UE oraz Chin. Zachętą do uczestnictwa w Unii jest m.in. dwukrotna obniżka cen gazu oraz preferencyjne kredyty.

 • Kongres USA będzie głosował za sankcjami

  Izba Reprezentantów ma dziś przegłosować przepisy umożliwiające zaostrzenie sankcji wobec Rosji w sektorze energetycznym. Unia Europejska jest tym zaniepokojona i zabiega o złagodzenie restrykcji. Nie wyklucza także działań odwetowych. Sankcje mogą bowiem uderzyć w koncerny z kilku unijnych krajów, które planują budowę Nord Stream 2, gazociągu łączącego Rosję z Niemcami, poprowadzonego po dnie Bałtyku.

 • Zapowiedź budowy gazociągu Turkish Stream, którym rosyjski gaz miałby trafiać do Turcji a być może i Europy, to duży geopolityczny projekt. Jego powstanie będzie mieć konsekwencje dla europejskiej solidarności energetycznej - uważają eksperci.