• Informacje na temat:

  wydatki budżetowe państwa

Artykuły na temat: wydatki budżetowe państwa
 • Dyscyplina budżetowa bierze odwet na kobietach

  ...epoka dyscypliny budżetowej niesie ze sobą prawdopodobieństwo przewartościowania podstawowych założeń dotyczących solidarności i roli państwa w bogatych gospodarkach. Konieczność zaciskania pasa przez(...) dominacji mężczyzn na rynku pracy. Tymczasem, jako że uwaga opinii publicznej zaczyna koncentrować się coraz bardziej na zadłużeniu państw i dyscyplinie budżetowej, a coraz mniej na bankowych...

 • Rosja: Rząd obetnie wydatki budżetowe o 10 procent

  Rząd Rosji zdecydował o obcięciu o 10 proc. wydatków państwa zaplanowanych w budżecie na 2015 rok i okres planowy 2016-2017 - informuje w poniedziałek dziennik "Wiedomosti", powołując się na trzech urzędników federalnych.

 • Wzrosną pensje nauczycieli

  Podwyżki dla pedagogów będą finansowane przez samorządy. Z projektu ustawy budżetowej na 2017 r. wynika bowiem, że rząd nie zamierza podnieść subwencji oświatowej nawet o złotówkę.

 • Zmiany w sądach, wybory i nowy podmiot do badań oglądalności telewizji i słuchalności stacji radiowych - to główne powody wzrostu wydatków w 2019 r. instytucji samodzielnie programujących własne wydatki.

 • Jak wynagradzani są rządzący?

  ...omawianych tu stanowisk. Kwota bazowa ustalana jest w ustawie budżetowej rok do roku i obecnie wynosi ona 1766,46 zł (1). Pozostaje ona niezmieniona od 2008 roku. Wynagrodzenie posłów i senatorów składa...

 • Rząd nie ucieknie przed cięciami budżetowymi

  Planując wydatki na 2018 r., Ministerstwo Finansów musi znaleźć nawet 9 mld zł oszczędności. Ekonomiści wskazują, że kondycja finansów publicznych nie będzie w przyszłym roku tak komfortowa, jak chciałby minister finansów.

 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  Polska nie należy niestety do krajów, które mogłyby się pochwalić nadwyżkami budżetowymi. Corocznie problemem naszym nie jest to jak uniknąć dziury budżetowej, ale co zrobić, aby się nie powiększała i z jakich środków ją sfinansować. W tym kontekście szczególnie drażliwym problemem jest zasadność i efektywność wydawanych przez nasze państwo pieniędzy.

 • Komisja za zwiększeniem limitu wydatków na restrukturyzację górnictwa z 3 do 7 mld zł

  Sejmowa komisja ds. energii i Skarbu Państwa opowiedziała się w poniedziałek za zwiększeniem limitu wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego do końca 2018 r. z 3 mld zł do 7 mld zł. Tylko do końca br. działania naprawcze w branży pochłoną 1,7 mld zł.

 • Płaca minimalna - wady i zalety

  ..., państwa.

 • Ministerstwo Finansów rewiduje założenia budżetowe

  Polska gospodarka urośnie w tym roku o 3,4 procent, a przyszłym o 3,6 procent PKB. Tak wynika z nowych szacunków Ministerstwa Finansów. Są one podstawą do prac nad przyszłorocznym budżetem.