• Informacje na temat:

  wydatki sztywne budzetu

Artykuły na temat: wydatki sztywne budzetu
 • Budżet sypnie groszem. W 2019 roku solidne podwyżki na uczelniach

  ...(czyli 62,3 proc. ogółu zatrudnionych). Najliczniejszą grupę stanowić zaś będą adiunkci - to niemal 27 tys. etatów. W sumie wydatki państwa (w projekcie budżetu stworzono rezerwę celową) sięgną...

 • Polityczne finanse publiczne 2018. Budżetowi grozi katastrofa?

  Ledwo trzymający się torów budżet na przyszły rok może się zderzyć z pomysłami na samorządową kampanię wyborczą. Grozi mu katastrofa? Z imponującej na pierwszy rzut oka kwoty 35 mld zł może zostać na nowe wydatki zaledwie kilka miliardów lub nawet nic. Większość pochłoną bowiem tzw. wydatki sztywne już wcześniej zaprogramowane ustawowo i często waloryzowane.

 • Firmowa wigilia - przyjemnośc czy obowiązek?

  Kiedy w prywatnej rozmowie pojawia się hasło "służbowa wigilia", większość ludzi wyobraża sobie sztywną imprezę przy biurowym, acz suto zastawionym stole. Niebezpodstawnie - najczęściej właśnie tak wyglądają one w naszym kraju.

 • Rozpoczyna się kolejna runda negocjacji w sprawie unijnego budżetu na przyszły rok. Poprzednie rozmowy przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich zakończyły się fiaskiem. Komisja Europejska musiała więc przedstawić nowe plany wydatków. Teraz płatności zostały ustalone na poziomie 141 miliardów 300 milionów euro.

 • Nie powiększaj niepotrzebnie stałych miesięcznych obciążeń Bank podejmując decyzję o udzieleniu ci kredytu, weźmie pod uwagę nie tylko twoje zarobki, ale też wszelkie regularne wydatki. Może(...). Negocjuj. Bankowcy najczęściej twierdzą, że mają sztywne zasady dotyczące warunków zaciągania przez klientów kredytów. W rzeczywistości jest inaczej. Sprawy rozpatrywane są indywidualnie i wielu...

 • Kolejne spotkanie i znowu nadzieja na porozumienie w sprawie unijnego budżetu na przyszły rok. W Brukseli rozpoczęła się nowa runda negocjacji między Parlamentem Europejskim i przedstawicielami krajów członkowskich. Poprzednie zakończyły się fiaskiem.

 • Rząd oszczędzi na Funduszu Pracy?

  ...ruszenia" - to wydatki sztywne budżetu regulowane ustawami. Widać wprawdzie pewne wysiłki rządu w celu racjonalizacji tych wydatków, a to poprzez wprowadzenie od 1 lutego 2009 r. zasady degresywności(...)" pieniądze zginą w dziurze budżetowej ministra Rostowskiego, czy też można je zachować na trudniejsze czasy? Planowane wydatki można podzielić na cztery grupy: zasiłkową, na aktywne formy zwalczania...

 • Minister finansów uspokaja ws. zmian w budżecie UE

  Polska będzie twardo broniła środków spójności i kopert narodowych w ramach przeglądu wieloletniego budżetu UE - zapowiedział w Amsterdamie minister finansów Paweł Szałamacha.

 • Komisja finansów za uchwaleniem zmiany w regule wydatkowej

  Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się za zmianą reguły wydatkowej; znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI) wraz z korektą błędów jej prognoz ma zostać zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc. To pierwszy krok do większych wydatków w budżecie na 2016 r.

 • Premier: Wstępny projekt budżetu na 2018 r. skierowany do konsultacji społecznych

  Wstępny projekt budżetu na 2018 r. został przyjęty, uzgodniony i przesłany do konsultacji społecznych - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło. Jej zdaniem to budżet dobry, prorozwojowy.