• Informacje na temat:

  wydobycie gazu ziemnego w polsce

Artykuły na temat: wydobycie gazu ziemnego w polsce
 • Przegląd wynagrodzeń w górnictwie i wydobywaniu w Europie

  W 2012 roku na świecie wyprodukowano 7 790 mln ton węgla kamiennego i brunatnego, a największym producentem tych surowców były Chiny. Wydobycie węgla kamiennego i brunatnego wyniosło tam 3 543 mln ton i stanowiło ono 45 proc. ogólnoświatowej produkcji. Wśród 20 największych producentów tego paliwa znalazło 7 państw stricte europejskich oraz dwa położone na kontynentach europejskim i azjatyckim.

 • Będziemy rozwijać krajowe wydobycie gazu - Kurtyka

  - Rząd traktuje krajowe wydobycie gazu jako element strategiczny naszego bezpieczeństwa energetycznego i na pewno będziemy je rozwijać - zapowiedział w czwartek w Sejmie wiceminister energii Michał Kurtyka.

 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  Choć jeszcze nie ruszyło wydobycie gazu łupkowego, już na nim zarabiamy. Przy poszukiwaniu tego surowca pracuje już ponad tysiąc osób, a ma być ich kilkakrotnie więcej - informuje "Metro".

 • Prezes PGNiG: spodziewamy się odkryć kolejne złoża gazu w Pakistanie

  Naszym celem jest stałe zwiększanie produkcji gazu w Pakistanie. Spodziewamy się kolejnych odkryć, a jednocześnie prowadzimy intensywne prace zmierzające do pełnego zagospodarowania obu dotychczas odkrytych złóż - powiedział PAP Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) podczas wizyty w Islamabadzie.

 • 6750 osób na bruk, bo prąd był... zbyt tani

  ...jaki i jądrowe); RWE Innogy (rozwój technologii i produkcja energii elektrycznej z odtwarzalnych źródeł, głównie elektrownie wiatrowe); RWE Dea (wydobycie i dystrybucja gazu ziemnego); RWE Energy (dystrybucja i indywidualna sprzedaż energii elektrycznej, gazu i wody w kontynentalnej Europie; RWE Energy jest też większościowym udziałowcem polskiej spółki RWE Polska); RWE Supply & Trading (handel...

 • W 2017 roku Polska pobiła rekord pod względem wykorzystania gazu ziemnego. Zużyliśmy w Polsce ponad 17 mld metrów sześciennych tego surowca. Dlaczego to ważne? Jakie miejsce gaz zajmuje w polskiej gospodarce? Wyjaśniamy.

 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  ...i gazu ziemnego, 5,9 mld zł na rozwój segmentu dystrybucji, 3,5 mld zł w obszarze prąd i ciepło i 2,2 mld zł w segmencie obrót i magazynowanie. W latach 2011-2020 PGNiG przeznaczy na inwestycje ok(...) r. 33 otwory w Polsce, z czego 20 konwencjonalnych, a 13 w poszukiwaniu gazu łupkowego. Jeśli wyniki poszukiwań będą pozytywne, w ciągu 2-3 lat możemy wykonać w kraju do 150 otworów - powiedział Szkałuba...

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Polski Koncern Naftowy ORLEN SA uruchomiły eksploatację złoża gazu ziemnego w gminie Dobrzyca.

 • Administracja Trumpa pozwoli na wiercenia podmorskie

  Administracja prezydenta Donalda Trumpa zamierza sprzedać na aukcji rekordową liczbę koncesji na poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na szelfie morskim u wybrzeży USA - poinformował minister spraw wewnętrznych Ryan Zinke

 • PGNiG przeznaczy ok. 1,5 mld zł na wydobycie krajowe

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje przeznaczyć w tym roku ok. 1,5 mld zł na poszukiwanie i wydobycie krajowe - dwukrotnie więcej niż w 2017 roku - podał wczoraj prezes PGNiG Piotr Woźniak podczas 12. Polskiego Kongresu Naftowców i Gazowników w Krakowie.