• Informacje na temat:

  wykaz gmin w polsce

Artykuły na temat: wykaz gmin w polsce
 • W całej Polsce ma działać ponad półtora tysiąca punktów, w których będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawnika. Wyjaśniamy najważniejsze zasady.

 • Agencja Nieruchomości Rolnych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM), czyli Mieszkanie Plus może przekazać 3 tys. działek położonych w całej Polsce o łącznej powierzchni 5,6 tys. hektarów - poinformowało biuro Prasowe ANR.

 • Odszkodowania po huraganach i burzach

  ..., który oceni szkodę Aby otrzymać taką pomoc od państwa, trzeba złożyć wniosek w gminie lub ośrodku pomocy społecznej. Można też starać się o kolejne pieniądze. Po ocenieniu strat przez fachowców wypłacane(...) mieszkaniowej, trzeba przedstawić druk zgłoszenia szkody, dokument potwierdzający prawo do nieruchomości (np. akt własności lub umowę najmu), wykaz zniszczonych rzeczy (w miarę możliwości z datami...

 • Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej

  Co wydarzyłoby się w polskich miastach, gdybyśmy przyjęli francuski system ostrzegania przed smogiem? Polski Alarm Smogowy przeanalizował zanieczyszczenie powietrza w 6 polskich miastach w roku 2016. Okazuje się, że to co w Paryżu uznawane jest za największy smog od dekady, w Polsce jest na porządku dziennym, a władze nie informują mieszkańców o zagrożeniu.

 • ...najważniejsze – nikt nie czuje się tu samotny. Jak starać się o miejsce w dziennym domu pomocy? Należy zgłosić taką potrzebę w swojej gminie, a pracownik ośrodka pomocy społecznej przeprowadzi(...) samotnym i schorowanym, których dochód miesięczny nie przekracza progu dochodowego (kwoty jak powyżej). Częściowo odpłatne usługi są dla osób z dochodem powyżej tego kryterium. Każda gmina ustala...

 • Miliony działek może trafić do zasobów KZN

  Lasy Państwowe zarządzają ok. 600 tys. ha, które potencjalnie mogłyby trafić do wykazu, o którym mówi ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości - zapowiedział PAP Krzysztof Trębski z biura prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Przed możliwością przejmowania i sprzedaży ostrzegała "Solidarność" leśników.

 • ...przecież wszyscy wyrzucamy śmieci), jakie unijne regulacje zaczynają obowiązywać także w Polsce, albo co zrobić, by uniknąć niektórych opłat, które do tej pory były obowiązkowe (np. opłaty legalizacyjnej za(...) pracy. Mniejsze opłaty za śmieci Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, Ministerstwo Środowiska wprowadza maksymalne stawki za śmieci (mają obowiązywać najpóźniej od maja). Gminy będą mogły...

 • Mieszkanie plus pozwoli nam dogonić Unię Europejską

  Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, ustawa o KZN umożliwi wykorzystanie pod budownictwo mieszkaniowe gruntów należących do Skarbu Państwa. Działalność KZN będzie stanowiła fundament realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Spowoduje, że w perspektywie 10 lat liczba mieszkań na 1 tys. mieszkańców osiągnie w Polsce średnią unijną. (435 mieszkań na 1000 osób).

 • Za nieruchomości zapłacimy wyższe podatki, a niektórzy dodatkowo minimalny

  Od Nowego Roku podatek od przychodów z budynków w praktyce zastąpi obecny podatek minimalny w PIT i CIT. Jego założenia i stawka się nie zmienią, ale będzie nim objętych więcej podatników.

 • Sejm przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

  Sejm przyjął w piątek ustawę o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia członków rodzin wielodzietnych do wielu zniżek i ulg. Do tej pory Karta funkcjonowała na mocy rządowego programu; od stycznia będzie mieć rangę ustawy, co ma zapewnić stabilność zaproponowanych w niej rozwiązań.