• Informacje na temat:

  wykaz stacji paliw

Artykuły na temat: wykaz stacji paliw
 • Sejm pracuje nad zmianą przepisów o pracy w niedziele i święta

  ...codziennych potrzeb społeczeństwa, dla przykładu o apteki i stacje paliw). Kodeks pracy wyjątkowo dopuszcza pracę w niedziele i święta ze względu na rodzaj wykonywanej pracy. I tak w niedziele i święta można(...) powierzyć pracownikowi w te dni ze względu np. na potrzeby pracodawcy. Wykaz prac, które można wykonywać w niedziele i święta był na przestrzeni kilkudziesięciu lat kilkakrotnie zmieniany. Było to...

 • Mafia paliwowa wciąż działa. Dowóz paliw monitorowany

  Sekretarz Stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś mówi w Polskim Radiu 24, że mafia paliwowa w Polsce wciąż działa, choć na znacznie mniejszą skalę niż w czasie rządów koalicji PO - PSL. Obecnie, transport paliw silnikowych z baz magazynowych i ich dostarczanie do stacji paliw będzie podlegać monitorowaniu on line - przewiduje projekt ustawy, przygotowywany przez Ministerstwo

 • Szwajcaria: Zarobki wysokie jak Alpy

  Kilka lat temu wybrałem się, turystycznie, do Szwajcarii. Od lat słyszałem jaki to drogi kraj. Tymczasem ceny w sklepach, paliwa na stacjach benzynowych, czy noclegów w pensjonatach, okazały się(...) na okres kilku miesięcy. Tu żyje się najlepiej na świecie Ponad 7000 CHF za wąchanie smrodów Obok przedstawiamy wykaz średnich, szwajcarskich płac w wybranych zawodach. Dane dotyczą 2011 roku...

 • Raport bieżący nr 10/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KRAKCHEMIA S.A. informuje, że...

 • W 2019 firmy czeka karuzela legislacyjna. Wśród najważniejszych procedowanych zmian m.in. nowa matryca stawek VAT

  Danina solidarnościowa, którą zapłacą osoby o dochodach powyżej 1 mln zł, 9-procentowy CIT dla małych podatników i Innovation Box to tylko początek długiej listy zmian w przepisach podatkowych, które zaczęły obowiązywać z początkiem stycznia tego roku. Na tym jednak nie koniec, bo w przygotowaniu są kolejne. Wśród najważniejszych, do których przedsiębiorcy powinni się przygotować w 2019 roku, są m.in. nowa matryca stawek VAT oraz zmiany związane z kasami fiskalnymi.

 • Wieś bez leków. Nawet 15 mln Polaków może mieć problem z dostępem do medykamentów

  Nawet 15 mln Polaków może mieć utrudniony dostęp do medykamentów - twierdzi Krajowa Rada Izb Rolniczych. Sprzeciwia się stanowczo projektowi rozporządzenia ministra zdrowia z 2 stycznia 2017 r. w sprawie kryteriów klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych.

 • Odpowiedzialność podatkowa nabywcy towarów wrażliwych

  Od 1 lipca 2015 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT, która wprowadziła zmiany w zakresie odpowiedzialności podatkowej nabywcy za zobowiązania podatkowe sprzedawcy. Towary wymienione w tym załączniku nazywa się potocznie towarami wrażliwymi. Fiskus rozszerza katalog towarów pod specjalnym nadzorem.

 • Ministerstwo Zdrowia szykuje wielkie zmiany na rynku leków

  Kosmetyki, których wyłącznym lub podstawowym celem jest ochrona, pielęgnacja lub utrzymanie czystości ciała powinny być dostępne w aptekach - oceniła w opublikowanym wczoraj stanowisku Naczelna Rada Aptekarska. Aptekarze krytycznie o pomyśle, by z aptek znikły kosmetyki czy suplementy diety. NRA jest także za utrzymaniem obrotu suplementami diety w aptekach.

 • Nowela ustawy spowoduje, że sklepy nie będą mogły handlować w niedziele, udając placówki pocztowe

  Nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę i święta ma spowodować, że sklepy nie będą mogły pracować, udając placówki pocztowe. Kolejna z poprawek ma sprawić, że sprzedawać w dni wolne od handlu będzie mógł nie tylko właściciel, ale także jego rodzina.

 • Sieci apteczne znalazły sposób na ominięcie ustawy. Ale czy skuteczny?

  W ostatnim okresie głośny stał się spór o franczyzę apteczną, jaki wybuchł między samorządem aptekarskim a sieciami aptecznymi. Jedna strona ostrzega przed ryzykiem cofania zezwoleń. Druga mówi o braniu farmaceutów jako zakładników.