• Informacje na temat:

  wykres cen walut

Artykuły na temat: wykres cen walut
 • Automatyczny wzrost płac. Czy warto zastosować taki mechanizm w Polsce?

  ...opóźnieniem. Szczegóły przedstawiono na wykresie poniżej. Podsumowując trudno jednoznacznie ocenić, czy zastosowanie w Polsce mechanizmu automatycznej indeksacji płac ograniczyłoby presję na wzrost płac(...) restrykcje sprowadzają się do bardzo dużego zaangażowania rządu w procesach negocjacji płacowych i scentralizowanego poziomu ustalania tempa zmian wynagrodzeń. Co roku, w pierwszym kwartale rząd informuje...

 • Przedostatni dzień tygodnia zakończył się umocnieniem na europejskich parkietach giełdowych jak też amerykańskich. Dolar rósł w siłę, co odbiło się na wycenie pozostałych, głównych walut. Przez większość dnia spadały ceny ropy.

 • Płaca minimalna zabija miejsca pracy

  ...krajowych walut w poszczególnych krajach, w 2011 roku płaca minimalna w Polsce była o ponad 25 proc. wyższa niż w Czechach, Słowacji czy na Węgrzech (Eurostat, 2011) (Wykres 1). Od każdego z wymienionych(...) z przeciętnym wynagrodzeniem, a co najwyżej podnosić ją w ślad za wzrostem cen (zob. np. OECD, 1994 lub OECD, 2010). Wśród nowych krajów UE płaca minimalna jest podnoszona wyłącznie o inflację np. w Czechach...

 • Bitcoin - niezapomniana waluta

  Pierwsza fascynacja minęła, lecz cyberwaluty niekoniecznie odeszły w zapomnienie. Mające za sobą krótką i burzliwą historię alternatywne środki płatnicze oparte na kryptografii ostatnio znowu dają o sobie przypomnieć. Czy jednak na tyle, by mimo ekstremalnie wysokiego ryzyka rosnąć w siłę? Szefowa Fed wskazała że Kongres powinien rozważyć wprowadzenie zasadniczych regulacji dla tej waluty.

 • Przegląd walut rynków wschodzących: Fortuna się odwraca

  Nie jest zaskoczeniem, że pionowy rajd apetytu na ryzyko, który nastąpił w pierwszych tygodniach 2018 r., okazał się korzystny również dla aktywów i walut rynków wschodzących. Jednak w ubiegłym tygodniu miała miejsce istotna konsolidacja w związku z nieoczekiwanym wzrostem wartości aktywów wysokiego ryzyka.

 • Przegląd Walut Rynków Wschodzących: Po burzy...

  Waluty rynków wschodzących w niewielkim stopniu zostały "zakażone" ostatnim chaosem. Powrót apetytu na ryzyko jest zachęcający dla ryzykantów na rynkach wschodzących i innych. Jakakolwiek oznaka dużego konfliktu handlowego byłaby bardzo negatywna dla światowego ryzyka.

 • Cena ropy naruszyła ważny poziom

  Wczoraj ceny ropy były na swoich 7-miesięcznych szczytach naruszając psychologiczną barierę 50 USD za baryłkę. Na naszym instrumencie FOIL odpowiadającym kontraktowi na ropę WTI osiągnięty został poziom 50,18 USD.

 • Złoty, który jeszcze rano tracił na wartości, ostatecznie umocnił się w piątek do głównych walut. Kwiecień jednak negatywnie zapisze się w historii polskiej waluty. Presja podażowa może też utrzymywać się w pierwszej połowie maja.

 • Obserwowany dzisiaj rano mocny wyskok cen ropy w odpowiedzi na interwencję militarną w Jemenie, został w kolejnych godzinach skorygowany - taki scenariusz sugerowaliśmy w raporcie surowcowym. Dla ropy WTI, która za chwilę będzie zmagać się z barierą 50 USD/brk mocne wsparcie to okolice 48,70 USD/brk.

 • O 11:00 pojawił się odczyt na temat produkcji przemysłowej w strefie euro. Były to dane za luty. Prognozowano -0,6 proc. m/m oraz +1,2 proc. r/r, a było -0,8 proc. m/m i +0,8 proc. r/r. Rezultat był więc słaby - i zapewne to on stał za sporym obniżeniem kwotowań eurodolara.