• Informacje na temat:

  wykres kursu euro

Artykuły na temat: wykres kursu euro
 • Rynek pracy w Polsce - prognozy Adecco Poland

  ...na niewielkie wahania kursu złotego. W okresie ostatnich lat nie przekraczały one średnio 15 proc. względem euro i dolara. Taka sytuacja sprzyja przedsiębiorcom sprzedającym swoje towary za granicą(...) zatrudnienia, natomiast coraz większe wyzwanie dla pracodawców oraz agencji rekrutacyjnych - mówi Łukasz Koszczoł, dyrektor operacyjny w Adecco Poland. Wykres obrazujący zjawisko bezrobocia pikuje...

 • Czy Draghi ograniczy wzrost kursu euro?

  Czy umocnienie euro stało się problemem dla Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej? Naszym zdaniem zbliżamy się do tego momentu. Oczekujemy, że Prezes EBC Mario Draghi oraz inne banki centralne zaczną przestrzegać przed "tempem ruchu".

 • Zarobki Polaków w Holandii

  ...euro, czyli około 6 277 złotych. Obliczenia zostały dokonane na podstawie średniorocznego kursu EUR/PL w tamtym roku. Pracownicy zatrudnieni od ponad trzech lat zarabiali wtedy rocznie 1 600 euro. To(...)Holandia jest kolejnym krajem, który po wstąpieniu do Unii Europejskiej zaczął kusić Polaków wysokimi zarobkami. Jak podaje CBS Statistics Netherlands, na dzień 1 lipca 2014 roku przebywało na...

 • Kształt wykresu eurodolara postrzegać można rozmaicie. Od początku roku 2017 mamy trend wzrostowy, potwierdzony np. minimami z pierwszych dni marca czy kwietnia. Ostatnimi czasy nawet się on zaostrzył. A zatem w ramach tej fali euro zyskuje na wartości.

 • Wynagrodzenia w Niemczech

  ...nominalnego i realnego oraz inflacji przedstawiono na wykresie 1. W której branży w Niemczech płacą najlepiej? W 2012 roku średnie, roczne wynagrodzenie w przemyśle i usługach ogółem wynosiło w Niemczech 44 991 euro (1 euro = 4,19 zł wg tabeli kursów średnich NBP z dnia 29.10.2013 r.). Pracujący w przemyśle zarabiali przeciętnie 46 674 euro, natomiast w usługach 43 977 euro. Najwyższe...

 • Na poniższym wykresie tygodniowym EUR/USD dobrze widać, że próba odbicia z ostatnich dni dobrze wpisuje się w koncepcję tzw. ruchu powrotnego do naruszonej, linii trendu wzrostowego z ostatnich 4-miesięcy. Próba jej naruszenia (obecnie to okolice 1,0610) okazała się niezbyt trwała.

 • Przegląd wynagrodzeń w górnictwie i wydobywaniu w Europie

  W 2012 roku na świecie wyprodukowano 7 790 mln ton węgla kamiennego i brunatnego, a największym producentem tych surowców były Chiny. Wydobycie węgla kamiennego i brunatnego wyniosło tam 3 543 mln ton i stanowiło ono 45 proc. ogólnoświatowej produkcji. Wśród 20 największych producentów tego paliwa znalazło 7 państw stricte europejskich oraz dwa położone na kontynentach europejskim i azjatyckim.

 • Forint - polityka na Węgrzech pozytywna dla kursu złotego

  Forint umocnił się w ub. tygodniu o 1,5 proc., po osłabieniu względem euro w poniedziałek na rekordowe minimum 330,75. Biorąc pod uwagę oczekiwane przez nas kształtowanie się kursu EUR/PLN prognozujemy, że kurs PLN/HUF zwiększy się do 75,24 na koniec br. i 75,90 na koniec 2019 r. Oznacza to umocnienie złotego o odpowiednio 0,4% i 1,3% względem forinta w porównaniu do obecnego poziomu.

 • Mocne euro pomaga frankowiczom

  Ostatni tydzień lipca przyniósł znaczący spadek notowań franka, którego średnia wartość na koniec miesiąca pokazała 3,74 PLN. Tak mało za szwajcarską walutę Polacy płacili przed pamiętnym "czarnym czwartkiem". Jest to pewne odciążenie dla kredytobiorców. Dla nich jednak ważniejsze pozostają perspektywy kursu franka - mówi analityk walutowy Ekantor.pl.

 • Jednym z największych wygranych ostatnich dni jest euro (przegrywa tylko z walutami skandynawskimi). Można to wiązać ze wzrostem rentowności europejskich obligacji, zwłaszcza niemieckich bundów, ale i też oczekiwaniami związanymi z rozmowami ws. greckiego programu reform. Po tym jak premier Tsipras zmienił szefa grupy negocjatorów, nawet strona niemiecka przyznaje, że proces ruszył wyraźnie do