• Informacje na temat:

  wykup gruntu od spółdzielni

Artykuły na temat: wykup gruntu od spółdzielni
 • W pierwszym przypadku jesteśmy jedynie lokatorami. Właścicielem mieszkania jest spółdzielnia. Nie możemy go więc np. sprzedać lub zapisać komuś w spadku. Takie mieszkanie można jednak wykupić od spółdzielni – przekształcając je w odrębną własność.  Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Choć właścicielem mieszkania jest spółdzielnia, można je sprzedać, podarować albo zapisać spadkobiercom...

 • Spółdzielczość: Mamy największy potencjał ws. programu Mieszkanie plus

  Mamy obecnie największy potencjał, niejako "uśpiony", dotyczący udziału w programie Mieszkanie plus - powiedział prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych Jan Sułowski. Jego zdaniem, obecnie najbardziej wyczekiwana jest zmiana ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

 • Założenia rządowego programu mieszkanie plus

  ...budownictwa społecznego, czyli dofinansowanie do budowy mieszkań komunalnych, wprowadzenie umów na czas określony dla wszystkich najemców i powrót lokatorskiego prawa do lokalu w spółdzielniach(...) wielu z nas akt notarialny to podstawa. Program przewiduje dla chętnych wykup tych mieszkań na własność. Czy wynajem oznacza, że przez całe życie trzeba będzie płacić czynsz za mieszkanie, które...

 • - Spółdzielnie mieszkaniowe czekają na regulacje prawne, by ruszyć z budową lokali w ramach programu Mieszkanie plus - powiedział Jerzy Jankowski, prezes Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP. Dodał, że spółdzielnie już dziś mogą zacząć budowę ok. 60 tys. mieszkań.

 • Sejm uchwalił ustawę o ustroju rolnym

  Sejm uchwalił w czwartek ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego. Ma ona m.in. uchronić Polskę przed wykupem gruntów przez obcokrajowców poprzez wprowadzenie szeregu ograniczeń po zakończeniu okresu ochronnego ustalonego z UE. Za zainicjowaną przez PSL ustawą zagłosowało 384 posłów, przeciw było 2, od głosu wstrzymało się 12. Czy jest to jednak zgodne z ideą naszej obecności w Unii Europejskiej?

 • Grunty last minute: Od 2016 r. zakup ziemi nie przez rolników będzie niemożliwy?

  "Ostatnia szansa na zakup działki", "zakup siedliska last second" - od takich reklam roi się na portalach ogłoszeniowych. Z nadejściem nowego roku nabycie gruntu rolnego będzie zdecydowanie trudniejsze.

 • Rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia programu Mieszkanie Plus

  Rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego. Poinformował o tym w komunikacie po zakończonym posiedzeniu. Program przewiduje między innymi udostępnienie tanich mieszkań na dawnych gruntach Skarbu Państwa - na własność lub na wynajem.

 • Kredyt na mieszkanie będzie droższy

  Koniec z dopłacaniem do wkładu własnego kredytów. Rząd zamiast programu MdM, wprowadzi nowe rozwiązanie. Na wkład trzeba będzie sobie zaoszczędzić, a ci, którzy się z tego wywiążą dostaną od państwa premię.

 • W minionym tygodniu rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego. Ma to być drugie priorytetowe przedsięwzięcie po wdrożonym już programie "Rodzina 500+". Jakie cele zostały zdefiniowane przed NPM i jakie mają być jego efekty?

 • Wykup mieszkań za złotówkę tylko do końca roku

  - Jeszcze tylko przez dwa miesiące osoby, które mają mieszkania lokatorskie mogą wykupić je od spółdzielni za symboliczną złotówkę. Jeżeli zrobią to po 1 stycznia, będą musieli zapłacić normalną cenę rynkową, pomniejszoną jedynie o koszty zużycia lokalu.