• Informacje na temat:

  wyłudzenie

Artykuły na temat: wyłudzenie
 • Miałam nadpłatę podatku i na początku ucieszyłam się z e-maila, w którym podano, że wkrótce otrzymam zwrot pieniędzy. Wyglądało na to, że e-mail został wysłany z Ministerstwa Finansów. Jednak ilość danych, jakich przy tej okazji zażądano, wzbudziła moją nieufność. Proszono o wypełnienie formularza, w którym należało wpisać m.in.: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym, numer karty płatniczej, test numeru, czyli trzy cyfry z tyłu karty, datę ważności karty...

 • Dolnośląskie. Areszt dla księgowej podejrzanej o wyłudzenie ponad 1,6 mln zł

  Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu księgowej z Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzycha podejrzanej o wyłudzenie ponad 1,6 mln zł na szkodę Gminy Wałbrzych. Marzanna A. miała podrabiać faktury wpisując na nich numery należących do niej rachunków bankowych.

 • Niedawno w klubie młodzieżowym jakiś człowiek zaproponował mojemu synowi regularne wypłaty za podpisywanie niewypełnionych faktur. Syn na początku się ucieszył, ale potem zaczął się zastanawiać, czy nie wynikną z tego jakieś kłopoty. Ja też mam wątpliwości. Czym to może grozić? Agnieszka, Gdynia

 • Plaga wyłudzeń VAT w Polsce jest bezkarna

  - Państwa członkowskie UE niezależnie od KE próbują samodzielnie walczyć z wyłudzeniami podatku VAT; w Polsce problemem jest m.in. bezkarność: za przestępstwo narkotykowe prędzej czy później idzie się do więzienia, a za wyłudzenie VAT, nie - mówi ekspert podatkowy Roman Namysłowski.

 • Berlin zaostrza kontrole, by utrudnić wyłudzenie wsparcia na dziecko spoza kraju

  ​Nasi zachodni sąsiedzi postanowili skuteczniej przeciwdziałać nieuzasadnionemu pobieraniu przez obcokrajowców zasiłków na dzieci. Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere (CDU) wspólnie z szefową resortu pracy Andreą Nahles (SPD) przedstawili właśnie propozycje zaostrzenia kontroli wypłacanych pieniędzy. Dotyczy to głównie Bułgarów i Rumunów, których duża imigracja do Niemiec wywołała w ostatnich miesiącach burzliwą debatę publiczną.

 • Przedsiębiorca niczym zbrodniarz. Rzecz o wyłudzeniach VAT

  Rząd uważa, że w ostatnich latach drastycznie wzrosła liczba wyłudzeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą - szczególnie w odniesieniu do podatku od towarów i usług. Ostra reakcja rządu oznacza, że wyłudzanie VAT będzie bezwzględnie ścigane i surowo karane. Od 1 marca 2017 roku za fałszowanie faktur o wartości ponad 10 milionów złotych grozić będzie nawet 25 lat więzienia, czyli tyle ile mogą dostać zbrodniarze.

 • Zasiłki macierzyńskie już nie do wyłudzenia

  Zakładanie firmy tuż przed porodem i opłacanie tylko przez miesiąc wysokich składek na ubezpieczenie chorobowe nie zapewni już otrzymania świadczeń w wysokości kilku tysięcy złotych. Na podstawie rządowego projektu zmian przepisów, który przyjęła Rada Ministrów, podstawą do ustalania kwoty zasiłku macierzyńskiego będzie minimalna podstawa wymiaru składek zwiększana o 1/12 za dodatkowo zapłacone składki. Oznacza to w praktyce, że np. osoba, która przez miesiąc opłaci maksymalną stawkę...

 • Krajowa Administracja Skarbowa, Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura udaremniły wyłudzenie 340 mln zł VAT - poinformowały w piątek służby prasowe resortu finansów.

 • Płacenie kartą kredytową w sieci jest bezpieczne. Zagrożenie możesz sprowadzić na siebie nie przy dokonywaniu transakcji, ale zdradzając komuś jej dane. Internet ułatwia nam życie. Niestety, nie każdy jego użytkownik jest uczciwy – wielu przestępców także wykorzystuje sieciowe narzędzia. Warto wiedzieć, jak się bronić przed takimi zagrożeniami. 1. Phishing, czyli wyłudzenie Phishing to...

 • Szef firmy Remedium Sylwester S. jest podejrzany o wyłudzenie ponad 60 mln zł na szkodę ponad 700 osób w ramach piramidy finansowej. Olsztyńska prokuratura okręgowa skieruje w czwartek do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o aresztowanie go na trzy miesiące.