• Informacje na temat:

  wynagrodzenia nauczyciela stażysty

Artykuły na temat: wynagrodzenia nauczyciela stażysty
 • Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  ...stawek wynagrodzenia nauczycieli) oraz dodatki określone w ustawie Karta nauczyciela.   Są to: dodatek za wysługę lat, dodatek wynikający z pełnienia funkcji kierowniczej, dodatek funkcyjny dla(...) i doraźnych zastępstw.   Z tabeli będącej załącznikiem do rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli wynika, że od 1 kwietnia wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela z tytułem...

 • Koszty budżetowe nowelizacji Karty nauczyciela to 6,69 mld zł w ciągu 10 lat

  Nowelizacja m.in. Karty nauczyciela, zakładająca podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, w ciągu 10 lat będzie kosztować budżet państwa 6,69 mld zł - wynika z oceny skutków regulacji (OSR) do projektu noweli o Karcie nauczyciela oraz niektórych innych ustaw.

 • Rozporządzenie ws. minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli podpisane

  Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisała w piątek rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z nim płace zasadnicze nauczycieli wzrosną od 1 stycznia 2019 r., zależnie od stopnia awansu zawodowego, od 121 do 166 zł brutto.

 • Prezes Instytutu Badań w Oświacie: Strajk całej oświaty może kosztować budżet nawet 195 mln zł dziennie

  W 2017 roku finansowanie oświaty pochłonęło ponad 74 mld zł. Lwią część - 70 mld - poniosły samorządy. Na działalność szkół i przedszkoli dziennie wydaje się ok. 195 mln zł. Zapowiadany strajk nauczycieli będzie słono kosztował. Ile? To zależy od tego, jak długo potrwa i od liczby placówek, które wezmą w nim udział. Maksymalnie może ich być ok. 35 tys. Jednak w przypadku sektora edukacji publicznej z zasady niesłużącej przynoszeniu zysków trudno mówić o stratach powodowanych przez protest. To...

 • MEN: Od kwietnia wzrosną wynagrodzenia nauczycieli

  Od 1 kwietnia wzrosną wynagrodzenia nauczycieli. Płace zasadnicze, w zależności od stopnia awansu zawodowego, wzrosną od 123 do 168 zł brutto. Rozporządzenie w tej sprawie zostało podpisane przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską.

 • Zmiany w Karcie nauczyciela: Kosztowny staż i urlopy zdrowotne nauczycieli

  Samorządy w tym roku będą musiały wydać więcej na urlopy zdrowotne i awanse zawodowe pedagogów. Ale w kolejnym, dzięki zaostrzonym przepisom, liczą na milionowe oszczędności.

 • Wynagrodzenia nauczycieli: Jak zreformować system?

  .... Płaca zasadnicza stażysty wyniesie 2417, nauczyciela kontraktowego - 2487, mianowanego - 2824, dyplomowanego - 3317 zł. Brutto. Trzeba wysiąść z rządowej limuzyny, by zobaczyć ogłoszenia o pracę(...) dodatku mieszkaniowego. Marek Olszewski wójt gminy Lubicz, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP TAK Jako samorządowcy zawsze uważaliśmy, że zawód nauczyciela jest szczególny i powinien...

 • Prezes ZNP: Jeśli nie dojdzie do porozumienia, zapadnie decyzja o strajku

  - Jeśli negocjacje z rządem nie przyniosą rezultatów, to najprawdopodobniej 10 stycznia zapadnie decyzja o organizacji strajku - zapowiedział w czwartek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

 • Nowa tabela wynagradzania nauczycieli tuż-tuż

  ...wynagrodzenia nauczycieli wzrosną łącznie o 5,35 proc. Oznacza to, że średnie wynagrodzenie nauczycieli zwiększy się: od 147 zł - dla nauczyciela stażysty, do 271 zł - dla nauczyciela dyplomowanego(...) pedagogicznym) na poziomie: stażysty będzie od 1 kwietnia wynosić 2417 zł brutto, nauczyciela kontraktowego - 2487 zł brutto, nauczyciela mianowanego - 2824 zł brutto, nauczyciela dyplomowanego - 3317

 • Płace 3-6 zł: Nauczyciele się odkują

  Taka podwyżka pensji może rzucić na kolana, ale tylko ze śmiechu, lub z rozpaczy. W 2007 r. tylko o 3,18 zł może realnie wzrosnąć wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty, a wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego o 6,27 zł.