• Informacje na temat:

  wynagrodzenia nauczycieli

Artykuły na temat: wynagrodzenia nauczycieli
 • Rozporządzenie ws. minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli podpisane

  Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisała w piątek rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z nim płace zasadnicze nauczycieli wzrosną od 1 stycznia 2019 r., zależnie od stopnia awansu zawodowego, od 121 do 166 zł brutto.

 • Nauczyciele chcą, aby ich pensje finansowała budżetowa dotacja celowa

  Związek Nauczycielstwa Polskiego ma pomysł, jak sfinansować wynagrodzenia pedagogów. Wypłaty z budżetu centralnego miałyby powstrzymać likwidacje szkół.

 • MEN: Od kwietnia wzrosną wynagrodzenia nauczycieli

  Od 1 kwietnia wzrosną wynagrodzenia nauczycieli. Płace zasadnicze, w zależności od stopnia awansu zawodowego, wzrosną od 123 do 168 zł brutto. Rozporządzenie w tej sprawie zostało podpisane przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską.

 • Zwiększenie pensum i zwolnienia nauczycieli?

  Bez porozumienia po rozmowach rządu z oświatowymi związkami zawodowymi w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Wczoraj w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" wicepremier Beata Szydło podtrzymała wcześniejsze propozycje i zaproponowała nowy pakt społeczny dla nauczycieli. Propozycja rządu przewiduje, powiększenie pensum nauczycielskiego do 22 lub 24 godzin, z jednoczesnym zwiększaniem wynagrodzeń

 • Wynagrodzenia nauczycieli: Jak zreformować system?

  Po raz pierwszy od 2012 r. nauczyciele otrzymają od 1 kwietnia 2018 r. tak znaczące, bo 5-proc. podwyżki. W kolejnych latach ma być podobnie. Czy to oznacza, że praca nauczycieli została wreszcie doceniona?

 • ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  To rząd, a nie samorządy, powinien odpowiadać za wypłatę wynagrodzeń nauczycielom - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. ZNP przygotował projekt nowelizacji, zgodnie z którym środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i w przedszkolach pochodziłyby z dotacji celowej budżetu państwa.

 • Wynagrodzenia nauczycieli: Pensje w górę, dodatki w dół

  Z jednej strony groźba niższych wynagrodzeń, z drugiej szansa na otwarcie zawodu dla młodych - takie mogą być efekty uproszczenia systemu wynagrodzeń nauczycieli.

 • W budżecie nie ma pieniędzy dla nauczycieli

  - Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany, na ile realne jest, że rząd zrealizuje postulat 1000 zł podwyżki dla nauczycieli.

 • Wynagrodzenia nauczycieli w Polsce i na świecie

  Zgodnie z Kartą nauczyciela, w skład wynagrodzenia nauczycieli wchodzi wynagrodzenie zasadnicze, wszelkiego rodzaju dodatki (np. za wysługę lat, motywacyjne oraz funkcyjne), wynagrodzenia za nadgodziny i zastępstwa oraz nagrody i inne świadczenia.

 • Koszty budżetowe nowelizacji Karty nauczyciela to 6,69 mld zł w ciągu 10 lat

  Nowelizacja m.in. Karty nauczyciela, zakładająca podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, w ciągu 10 lat będzie kosztować budżet państwa 6,69 mld zł - wynika z oceny skutków regulacji (OSR) do projektu noweli o Karcie nauczyciela oraz niektórych innych ustaw.