• Informacje na temat:

  wynagrodzenia za prace

Artykuły na temat: wynagrodzenia za prace
 • Najlepszy pracownik? Darmowy. Coraz więcej osób godzi się na pracę bez wynagrodzenia

  Co łączy lekarza robiącego specjalizację ze sprzątaczką z Ukrainy? Że będą przez jakiś czas pracować bez wynagrodzenia. Takie ryzyko obejmuje coraz więcej osób i zawodów.

 • Wynagrodzenie w listopadzie wzrosło o 6,5 proc. rok do roku

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w listopadzie wyniosło 4610,79 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 6,5 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rok do roku wzrosło o 4,5 proc.

 • W ogłoszeniach o pracę wynagrodzenie nie jest ujawniane!

  Zdaniem ekspertów skończył się już czas tradycyjnych ogłoszeń z ofertami pracy. Potencjalny pracownik traktowany jest jak klient, a firmy coraz częściej stosują nowoczesne narzędzia podczas rekrutacji. Historycznie niskie bezrobocie sprawia, że od miesięcy rynkiem pracy rządzą pracownicy.

 • GUS opublikował dane o przeciętnym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw

  te potwierdzają bardzo dobrą sytuację na rynku pracy. Sprzyja temu okres wiosenny i prace sezonowe, które generują miejsca pracy. Jednak utrzymanie tej dobrej sytuacji będzie możliwe jedynie przy

 • ...irytuje, że zakład energetyczny użytkuje jego nieruchomość bez żadnej zapłaty. Za radą zaprzyjaźnionego radcy prawnego zażądał na piśmie od firmy energetycznej wynagrodzenia w zamian za służebność przesyłu. Ta jednak odmówiła wypłaty jakichkolwiek pieniędzy, więc Jerzy znów za radą przyjaciela wysłał następne pismo. Przedstawił w nim argumenty, które miały uzasadnić wysokość żądanego wynagrodzenia...

 • Czas pracy i wynagrodzenie niepełnoetatowca

  Zatrudnienie w ramach stosunku pracy może odbywać się w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy. Dyskryminowanie pracownika z powodu pracy w niepełnym etacie jest niedopuszczalne. Wykonywanie pracy tylko na część etatu powoduje jednak, że takie świadczenie jak wynagrodzenie za pracę czy czas pracy pracownika ustala się w proporcji do obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy.

 • Zmiany w szkołach według MEN: Nauczyciele będą pracować mniej, ale ich wynagrodzenie wzrośnie

  Wczoraj w resorcie edukacji podsumowane zostały prace specjalnych zespołów zajmujących się m.in. nowymi zasadami finansowania oświaty, czasem i warunkami pracy nauczycieli, a także uproszczeniem(...) wynagrodzenia włączyć do płacy zasadniczej. Nikt nie mówiłby wtedy, że nauczyciel dyplomowany zarabia średnio 5 tys., a przecież do tej średniej wlicza się godziny ponadwymiarowe czy też np. odprawy...

 • 1) Pracownik od 1 do 30 marca 2015 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim, a 31 marca (wtorek) świadczył pracę. Czy przysługuje mu wynagrodzenie za ten dzień?...

 • Święta rozpoczynają sezon na pracę

  Wraz z nadejściem grudnia nadchodzi pełnia sezonu na prace tymczasowe w okresie świątecznym. W tym czasie prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny. To powoduje, że wzrost zapotrzebowania na pracowników potrafi być nawet o 50 proc. wyższy niż innych miesiącach, a w warunkach rekordowo niskiego bezrobocia oznacza to zwiększone trudności rekrutacyjne.

 • Wynagrodzenie urlopowe przy nowej umowie

  Wynagrodzenie urlopowe oblicza się według określonych zasad. W przypadku nawiązania z pracownikiem kolejnej umowy o pracę i "przeniesienia" do niej niewykorzystanego urlopu z poprzedniej umowy, wynagrodzenie urlopowe należy obliczać zgodnie z regułami urlopowymi. Jednak składniki zmienne miesięczne należy przyjmować tylko z okresu obowiązywania danej umowy, a nie poprzedniej.