• Informacje na temat:

  wynagrodzenie pielęgniarki

Artykuły na temat: wynagrodzenie pielęgniarki
 • Wynagrodzenia pielęgniarek w 2016 r.

  ...pielęgniarki zarabiały o 7 proc. więcej niż w pierwszym roku swojej pracy. Najwyższe wynagrodzenie w 2016 roku otrzymywały pielęgniarki z doświadczeniem powyżej 20 lat, którego mediana wynosiła 4054 zł brutto. Według GUS w 2016 roku pielęgniarki ze specjalizacją zarabiają więcej niż osoby bez niej. Najwyższe wynagrodzenie otrzymywały pielęgniarki - specjalistki pielęgniarstwa neurologicznego (5314 zł...

 • Pielęgniarki chcą utrzymać samodzielność

  Jedna trzecia pielęgniarek w Polsce pracuje na kontraktach lub prowadzi własne NZOZ-y. Dlatego cieszymy się, że w projekcie ustawy o POZ pojawił się zapis, który wyraźnie wskazuje, iż pielęgniarki i położne mogą stanowić odrębne podmioty - podkreśliła Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

 • Wynagrodzenia pielęgniarek w Polsce

  Zawód pielęgniarki cieszy się w Polsce dużym prestiżem. Blisko 80 proc. Polaków darzy tę profesję dużym poważaniem. Z drugiej strony większość mieszkańców naszego kraju jest zdania, że zarobki pielęgniarek są zbyt niskie. Nie dziwi więc fakt, że same pielęgniarki nie są zadowolone ze swojej sytuacji.

 • Minister zdrowia: Trzeba podnieść atrakcyjność zawodu pielęgniarek

  Stoimy wobec wielkiego problemu, jak zapewnić opiekę pielęgniarską i położniczą w przyszłości; trzeba podjąć jak najszybciej działania m.in. w zakresie poprawiania atrakcyjności tych zawodów - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z pielęgniarkami.

 • Kolejne pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego dołączyły do głodówki

  ...​Dwie pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu dołączyły we wtorek do ośmiu ogłodujących od poniedziałku koleżanek. Domagają się podwyżki podstaw wynagrodzenia do 6 tys. zł. Głodówka jest formą zaostrzenia protestu.

 • Resort zdrowia liczy ile pieniędzy potrzeba na podwyżki dla pielęgniarek

  Jest porozumienie i oddalona wizja strajku pielęgniarek. Ministerstwo Zdrowia nie ma jednak wyliczeń, ile zapowiedziane podwyżki będą kosztować. Według ekspertów, z którymi rozmawiał dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski, na podwyżki potrzeba będzie nawet 6 mld złotych.

 • Senat przyjął bez poprawek ustawę o minimalnym wynagrodzeniu w służbie zdrowia

  Senat bez poprawek przyjął ustawę o minimalnym wynagrodzeniu osób wykonujących zawody medyczne. Wynagrodzenie to ma być wyliczane jako iloczyn współczynnika pracy określonego w załączniku do ustawy i kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej z roku poprzedzającego to ustalenie.

 • Porada pielęgniarska czy żart ministra zdrowia?

  - MZ zakłada jedynie, że jednostkowy koszt porady pielęgniarskiej płacony przez NFZ będzie wynosił ok. 8,-zł., a jedyne zmiany finansowania ograniczą się do zmiany w kolejnych planach finansowych NFZ, który będzie zmniejszał ilość porad pielęgniarskich - pisze w liście do ministra zdrowia Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

 • Prezydent podpisał ustawę o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia

  .... zł (jeśli jej nie mają). Pielęgniarka z tytułem magistra i ze specjalizacją ma zarabiać co najmniej 5,3 tys. zł. Minimalne wynagrodzenie pielęgniarki bez tytułu magistra, ale ze specjalizacją określono(...) wynagrodzeniem zasadniczym a minimalnym - zaplanowano od 1 lipca tego roku. Następnie będzie ono podwyższane corocznie o co najmniej 20 proc. tej różnicy. Na podstawie prognozy wysokości przeciętnego...

 • Premier Beata Szydło była gościem Marcina Zaborskiego w RMF FM, gdzie odpowiadała na pytania słuchaczy. Nie zabrakło tematów zdrowotnych.