• Informacje na temat:

  wynagrodzenie prawnika

Artykuły na temat: wynagrodzenie prawnika
 • ...radcy prawnemu zapłacić więcej. 2. Wynagrodzenie prawnika zależy od zawiłości sprawy i nakładu pracy. Jednak nie może być ono wyższe niż 6-krotność opłaty minimalnej. Nie może też przekraczać sumy(...) niektóre czynności adwokackie i radcowskie. Przede wszystkim niższe jest wynagrodzenie prawników wynikające z wartości przedmiotu sporu (czyli np. w sprawach spadkowych czy o alimenty). Stawki...

 • Nieoczekiwany skutek wygranej z kredytodawcą: Banki mogą się domagać od klientów zapłaty wynagrodzenia

  Banki mogą się domagać od klientów, którym udało się unieważnić umowę o kredyt, zapłaty wynagrodzenia. Dlaczego? Ponieważ ci drudzy korzystali bezpłatnie z udostępnionego im kapitału.

 • ...8 lat. Niższa odprawa, dwumiesięczne wynagrodzenie, należy się, gdy pracownik przepracował od 2 do 8 lat. Z kolei jednomiesięczna odprawa, gdy pracował krócej niż 2 lata. O zwolnieniach grupowych...

 • Śląskie: Demonstracja w obronie pracowników Huty Szkła Zawiercie

  Pracownicy działającej od ponad 130 lat Huty Szkła Zawiercie oraz przedstawiciele Partii Razem protestowali w środę w Zawierciu (Śląskie) w obronie zakładu i pracowników, którzy od wielu miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia.

 • Prawnik w pakiecie - nowy benefit dla pracownika

  Teraz pracodawcy poszukując na rynku pracy wykwalifikowanego pracownika, oferują mu już nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale również benefity pozapłacowe. Obok pakietu medycznego czy sportowego, teraz pracodawca może także zaproponować swojemu pracownikowi pakiet prawny, który gwarantuje opiekę radcy prawnego przez siedem dni w tygodniu - 24 godziny na dobę. O nowym trendzie opowiada radca...

 • Najważniejsze zmiany prawne i podatkowe w 2017 roku

  Zespół prawników Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, przygotował zestawienie najważniejszych zmian z zakresu podatków i prawa gospodarczego, które mają wejść w życie w 2017 roku.

 • Rewolucja technologiczna zmusi rząd do wypłacania stałego wynagrodzenia każdemu obywatelowi?

  Wskutek robotyzacji, w ciągu pięciu lat kilka milionów ludzi na świecie pozostanie bez pracy. Futurolodzy i prawnicy są zgodni, że nie należy hamować zachodzącego postępu żadnymi przepisami. Trzeba jednak opracować mechanizm, który zabezpieczy przyszłość społeczeństwa. Rozwiązaniem może okazać się bezwarunkowy dochód podstawowy, czyli zasiłek wypłacany każdemu dorosłemu obywatelowi. Wzorem do przygotowania w przyszłości tego typu świadczenia może być program Rodzina 500 plus.

 • Wkrótce komornik sięgnie nam głębiej do kieszeni?

  Nie tylko dłużnicy krytykują obecne zasady egzekucji z rachunków bankowych. Uwagi dotyczące obowiązujących przepisów mają również prawnicy oraz przedstawiciele środowiska komorniczego. Rząd odpowiedział na tę krytykę i zmieni zasady zajmowania rachunków bankowych.

 • Wynagrodzenie minimalne wzrosło od 1 stycznia 2014 roku i wynosi 1680 zł brutto. Przepisy dotyczące najniższej płacy dotyczą tylko pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Tym regulacjom nie podlegają osoby pracujące w oparciu o umowy cywilnoprawne, tj. umowy zlecenia i o dzieło. Kwota 1680 zł brutto to 1237,2 zł „na rękę”, w stosunku do zeszłego roku zwiększa się o 55,82 zł netto...

 • Neumann: Jastrzębski wywodzi się z tego samego środowiska, co Chrzanowski

  - Nie mam zastrzeżeń do nowego szefa KNF, ale o Marku Chrzanowskim też wszyscy dobrze mówili, dopóki nie poszedł na rozmowę z Leszkiem Czarneckim; to jest to samo środowisko ludzi wokół Mateusza Morawieckiego - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.