• Informacje na temat:

  wynagrodzenie prezesa związków zawodowych

Artykuły na temat: wynagrodzenie prezesa związków zawodowych
 • Rozporządzenie ws. minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli podpisane

  .... Forum Związków Zawodowych żąda zwiększenia o 1000 zł wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego. Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" domagała się(...) przedstawicieli związków zawodowych z minister edukacji związkowcy mówili, że podtrzymują swoje postulaty. Na początku stycznia ZNP i Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata" należący do Forum...

 • PPK nie takie dobrowolne. Oto lista zastrzeżeń związków i pracodawców

  Związki zawodowe i pracodawcy nie zostawili suchej nitki na rządowym projekcie o utworzeniu PPK. Przymus opłacania dodatkowych składek za pracowników spowoduje pogorszenie sytuacji zatrudnionych.Pracodawcy rozpoczną wyrzucanie pracowników na samozatrudnienie, jednoosobowi właściciele firm nie będą musieli dodatkowo oszczędzać.

 • Zmiany w szkołach według MEN: Nauczyciele będą pracować mniej, ale ich wynagrodzenie wzrośnie

  ...emerytalne. Obecne przepisy zamydlają rzeczywisty ogląd na pensje nauczycieli - mówi Sławomir Wittkowicz, przewodniczący Branży Nauki, Oświaty i Kultury w Forum Związków Zawodowych. Według niego(...) systemu wynagradzania. Uczestniczyli w nich przedstawiciele oświatowych związków, samorządowcy, a także przedstawiciele resortu. Na podstawie ich ustaleń Anna Zalewska, szefowa MEN, ma przedstawić...

 • JSW: Zagórowski gotowy do odejścia

  Prezes JSW Jarosław Zagórowski oświadczył, że złoży rezygnację, jeśli zapisy podpisanego w piątek protokołu z negocjacji ze związkowcami staną się porozumieniem, zostanie doprecyzowany punkt dotyczący szóstego dnia pracy JSW a załogi kopalń w poniedziałek podejmą pracę.

 • Coraz wyższe wynagrodzenia w sieciach handlowych. W ciągu kilku lat mogą wzrosnąć nawet o jedną trze

  ...działach gospodarki - mówi Andrzej Arendarski. Zdaniem związków zawodowych ostatnie podwyżki płac w handlu były jednak niewystarczające. - Związki zawodowe zawsze będą mówiły, że płace są za niskie, bo(...) podniosła minimalne wynagrodzenie. W następstwie podwyżki rozpoczynający pracę w Biedronce kasjer-sprzedawca, przy braku nieplanowanych nieobecności w miesiącu, zarobi obecnie 2450 zł brutto. Może on także...

 • Jest nowy prezes JSW. Nadzór nie podskoczył

  Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przyjęła dymisję prezesa spółki Jarosława Zagórowskiego. Zastąpi go Jerzy Borecki.

 • Komunikat rządu i związków zawodowych ws. podwyżek dla nauczycieli

  Przedstawiciele rządu i nauczycielskich związków zawodowych podpisali w czwartek komunikat dotyczący wynagrodzeń nauczycieli w 2011 roku. Strona rządowa podtrzymała w nim propozycje siedmioprocentowej podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2011.

 • PKP Cargo znów uderza w związkowców. Na celowniku członkowie rady nadzorczej

  Kolejna odsłona wojny zarządu PKP Cargo i związków zawodowych. Członkowie rady nadzorczej z ramienia związkowców oskarżani są o nielojalność. Sprawa wycieka do mediów na tydzień przed spotkaniem w sprawie strajku.

 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...pracowników, rozmawiam o tym z dyrektorami oddziałów i dostaję informacje, że większość kadry jest otwarta na realizację dodatkowych zadań, jeżeli będzie za to mogła uzyskać dodatkowe  wynagrodzenie(...) linii pracodawca - związki. Rozumie pani postulaty związków? Na forach internetowych są opinie, że  płace  są niskie, ludzie przeciążeni pracą. To nie opinie z centrali, a z oddziałów ZUS. - Przeciętne...

 • Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych nie spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim. Jego kancelaria zaproponowała im dalsze rozmowy w Centrum Społecznym "Dialog". Propozycję tę odrzucili.