• Informacje na temat:

  wynagrodzenie średnie 2013

Artykuły na temat: wynagrodzenie średnie 2013
 • Wynagrodzenia w Grecji

  ..., obniżenie płacy minimalnej oraz wydłużenie tygodnia pracy z 37,5 godzin do 40 godzin. Co więcej, władze były zmuszone dokonać masowej prywatyzacji. W 2011 roku średnie wynagrodzenie spadło do 1700 euro brutto. W połowie 2012 roku obniżono płacę minimalną, co przełożyło się na dalsze spadki średniego wynagrodzenia. W 2013 roku wynosiło ono 1541 euro brutto, czyli było prawie o 300 euro niższe niż...

 • Wynagrodzenie w lutym wzrosło o 4,0 procent

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w lutym wyniosło 4.304,9 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 4,0 proc. - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rdr wzrosło o 4,6 proc. Dane są zgodne z oczekiwaniami analityków.

 • Wynagrodzenia w Moskwie

  ...2671 zł, co stanowi 537 proc. płacy minimalnej w Rosji i 90 proc. średniej krajowej. Średnie wynagrodzenie stolicy Rosji jest w dużym stopniu zawyżane przez płace zatrudnionych w centralach wielkich(...) roku 42 proc. średniego wynagrodzenia w Rosji. Tak częste podwyżki płacy minimalnej wynikają z utrzymującej się wysokiej inflacji, która wymusza na władzach miasta podwyższanie płacy minimalnej co...

 • Efekt wysokiej bazy i brak presji płacowej ograniczyły wzrost wynagrodzeń

  Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób obniżyła się we wrześniu do 3,4 proc. r/r wobec 3,5 proc. w sierpniu, co było nieznacznie poniżej naszej prognozy (3,6 proc.) zgodnej z konsensusem rynkowym.

 • Wynagrodzenia osób z różnym wykształceniem

  Osoby z wykształceniem wyższym magisterskim stanowiły 58 proc. wszystkich uczestników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Mediana ich płac w 2013 roku wyniosła 4950 zł. Ile zarabiali pracownicy o różnym poziomie wykształcenia?

 • Boom na rynku mieszkaniowym jest coraz bardziej widoczny, średnie ceny rosną w większości miast, a w Warszawie osiągnęły poziom najwyższy od początku 2013 r. Duża w tym zasługa inwestorów, którzy kupują mieszkania na wynajem.

 • Wynagrodzenia w kancelariach najważniejszych organów państwa

  W 2013 roku zwiększyło się zatrudnienie w niemal wszystkich kancelariach najważniejszych organów państwa - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Natomiast jedynie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wzrosło średnie wynagrodzenie urzędników - o 2,6 proc.

 • Mieszkania są teraz o połowę tańsze niż przed kryzysem

  Za przeciętną pensję Polak może kupić 0,72 m kw. używanego lokum. To o połowę więcej niż w 2007 roku. Wszystko dlatego, że w ciągu ostatnich 8 lat wyraźnie wzrosły wynagrodzenia, a ceny mieszkań są niższe niż przed kryzysem - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.

 • Wynagrodzenia w Niemczech

  ...nominalnego i realnego oraz inflacji przedstawiono na wykresie 1. W której branży w Niemczech płacą najlepiej? W 2012 roku średnie, roczne wynagrodzenie w przemyśle i usługach ogółem wynosiło(...) zatrudnieni otrzymywali rocznie 36 701 euro. Jak już wspomniano, średnie roczne wynagrodzenie w przemyśle i usługach w Niemczech wynosiło 44 991 euro. Płace zróżnicowane były w zależności od miejsca...

 • Dzięki dobrej sytuacji finansowej liczba jednoosobowych firm rośnie

  Na koniec maja było 2 962 597 jednoosobowych działalności gospodarczych. To najwyższy poziom od czerwca 2014 roku. Liczba najmniejszych firm rośnie, bo poprawa wyników finansowych powoduje, że mniej działalności jest zamykanych. A dobry okres dla mikroprzedsiębiorców powinien potrwać - jak prognozuje Ministerstwo Finansów w założeniach do projektu budżetu na 2016 r. - co najmniej przez dwa lata.