• Informacje na temat:

  wynagrodzenie stażysty

Artykuły na temat: wynagrodzenie stażysty
 • MEN: Od kwietnia wzrosną wynagrodzenia nauczycieli

  ...wychodzi właśnie tzw. średnie wynagrodzenie nauczycieli. Z ustawy budżetowej wynika, że od 1 kwietnia średnie wynagrodzenie wzrośnie o 147 zł dla nauczyciela stażysty, o 163 zł dla nauczyciela(...) nauczycieli z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym. Z Systemu Informacji Oświatowej wynika, że taki poziom wykształcenia ma ponad 90 proc. nauczycieli. Z tabeli wynika, że wynagrodzenie...

 • Grupa Comarch dynamicznie zwiększa zatrudnienie na koniec września zatrudniała bez pracowników Cracovii 5.374 osoby w porównaniu z 5.041 na koniec pierwszego półrocza. Na początku października, w wyniku zakończenia staży studenckich, zatrudnienie ukształtowało się na poziomie 5.292.

 • Zawód stażysta

  ...umiejętności. Jednak praktykanci i stażyści są często darmową siłą roboczą bez żadnych szans na stałe zatrudnienie". Zrzeszenie wnioskowało o obowiązkowe wynagrodzenie dla stażysty w wysokości co najmniej(...) wskazują, czy płacić powinien pracodawca, czy państwo), zakaz przeciągania stażu ponad sześć miesięcy, zawierania umowy ze stażystą na wzór umowy o pracę, objęcie stażysty ubezpieczeniem zdrowotnym...

 • Lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  Lekarze rezydenci prowadzą głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Domagają się podwyżek, poprawy sytuacji w służbie zdrowia oraz zwiększenia wydatków na nią do poziomu 6,8% PKB, a w dalszej przyszłości do 9%.

 • Światowy bunt stażystów

  ...zatrudnionym przy produkcji filmu "Czarny łabędź". Wytyczne Departamentu Pracy USA stanowią bowiem, że staż musi przede wszystkim wiązać się z korzyściami dla stażysty, a dopiero w dalszej kolejności(...) pracy. Na poświęconym akcji Facebookowym profilu napisali: "Fakty są takie, że wielu stażystów pracuje bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, bez umowy, albo w zamian za nieadekwatne wynagrodzenie...

 • Polska Strategia Kosmiczna ogłoszona we wrześniu przez Ministerstwo Rozwoju zakłada, że w ciągu najbliższych lat polski sektor kosmiczny będzie się dynamicznie rozwijał i konkurował na światowym rynku wartym około 330 mld dol. Kluczowym problemem jest jednak brak wykwalifikowanej kadry.

 • Prezydent podpisał ustawę o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia

  ...wynagrodzeniem zasadniczym a minimalnym - zaplanowano od 1 lipca tego roku. Następnie będzie ono podwyższane corocznie o co najmniej 20 proc. tej różnicy. Na podstawie prognozy wysokości przeciętnego(...), że minimalne wynagrodzenie lekarzy specjalistów będzie wynosiło niecałe 6,4 tys. zł , lekarzy z pierwszym stopniem specjalizacji niecałe 5,9 tys. zł, lekarza bez specjalizacji ok. 5,3 tys. zł...

 • Zbieg terminów składania wniosków o zasiłki rodzinne, pieniądze z 500 plus i 300 plus budzi obawy, czy uda się na czas zdążyć z ich rozpatrzeniem.

 • W środę weszły w życie przepisy regulujące sposób ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Wynagrodzenie najmniej zarabiających medyków będzie podwyższane corocznie, a jego docelowa minimalna wysokość będzie osiągnięta do końca 2021 r.

 • Zmiany w Karcie nauczyciela: Kosztowny staż i urlopy zdrowotne nauczycieli

  Samorządy w tym roku będą musiały wydać więcej na urlopy zdrowotne i awanse zawodowe pedagogów. Ale w kolejnym, dzięki zaostrzonym przepisom, liczą na milionowe oszczędności.