• Informacje na temat:

  wynagrodzenie za delegacje

Artykuły na temat: wynagrodzenie za delegacje
 • Polskie wynagrodzenia netto coraz mniej konkurencyjne na tle zarobków w innych krajach UE

  Wynagrodzenie netto, czyli kwota, jaką otrzymuje pracownik po odjęciu wszystkich obowiązkowych podatków i składek, w 2018 r. wyniosło w Polsce ok. 71 proc. pełnej pensji w przypadku przeciętnie zarabiającego singla i 77 proc. w przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny. W pierwszym wariancie oznacza to spadek w zestawieniu krajów UE z 15. na 17. miejsce, w drugim – utrzymanie pozycji, choć w obu...

 • Pracodawca może wypłacić wynagrodzenie w obcej walucie

  Jeśli przedsiębiorcy rozliczają się z klientami np. w dolarach, to dla własnej wygody mogą zaproponować pracownikom wynagrodzenie w tej samej walucie. Jednak firma musi to indywidualnie uzgodnić z każdym zatrudnionym, zawrzeć takie postanowienie w umowie o pracę, a potem systematycznie sprawdzać kurs złotego w NBP.

 • Przewoźnicy o decyzji Brukseli w sprawie wynagrodzenia i delegacji

  KE przedstawiła w środę propozycję przepisów, które zobligują firmy transportowe do stosowania płacy minimalnej wobec kierowców wykonujących przewozy międzynarodowe. Ma być stosowana, jeśli kierowca spędzi więcej niż trzy dni w miesiącu w danym kraju. Polscy przedsiębiorcy są oburzeni.

 • Możliwa poprawka zmniejszająca wzrost wynagrodzeń w NIK

  - Możliwa jest poprawka zmniejszająca wzrost wynagrodzeń w Najwyższej Izbie Kontroli - poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji finansów jej przewodniczący Andrzej Jaworski (PiS). Izba argumentuje, że chce zatrzymać najlepiej wykwalifikowanych pracowników.

 • Dietetyczne wynagrodzenie bez składek

  ...​Przedsiębiorcy wykorzystują luki w przepisach, by uniknąć opłacania składek na ZUS. Sposobem na to może być wysyłanie pracowników w delegacje.

 • Nowe regulacje niekorzystne dla Polaków?

  Komisja Europejska jest za takimi samymi zasadami wynagrodzenia dla pracowników lokalnych i pracowników delegowanych. Zdaniem ekspertów, nowe regulacje mogą być niekorzystne dla Polaków.

 • Na służbową podróż zamiast zaliczki w gotówce możesz dostać firmową kartę kredytową. Rozliczenie będzie łatwe, bo wystarczy, że przekażesz wszystkie faktury...

 • Kiedy podróż służbowa, a kiedy delegowanie?

  Wykonanie zadania służbowego lub świadczenie pracy za granicą może odbywać się na podstawie przepisów dotyczących podróży służbowej lub delegowania. W zależności od tego, która z tych form świadczenia pracy za granicą będzie miała miejsce, różny będzie zakres uprawnień pracownika i obowiązków pracodawcy.

 • Wynagrodzenie korpusu służby cywilnej

  ...w służbie cywilnej umożliwiają zróżnicowanie poziomu ich wynagrodzeń. m in. uzależniając je od stopnia skomplikowania i ważności spraw obsługiwanych przez danego pracownika. Wynagrodzenie pracownika służby(...) wieloletnią pracę w służbie. Wynagrodzenie urzędnika służby cywilnej składa się z: " wynagrodzenia zasadniczego, jakie zostało przewidziane dla danego stanowiska, " dodatku specjalnego...

 • KE odrzuciła sprzeciw 11 krajów w sprawie pracowników delegowanych

  Komisja Europejska odrzuciła w środę "żółtą kartkę", czyli sprzeciw parlamentów jedenastu krajów UE, w tym Polski, w sprawie propozycji zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych.