• Informacje na temat:

  wynagrodzenie za pół etatu

Artykuły na temat: wynagrodzenie za pół etatu
 • Pół etatu i dziecko: Ulepszona metoda ucieczki przed zwolnieniem

  ...zatrudnienie - co najmniej na pół etatu - jeszcze w okresie, w którym ojciec mógłby skorzystać choćby z części rodzicielskiego. W niektórych przypadkach (np. niemożności świadczenia opieki nad nim przez(...) przepisy, na mocy których aż o 32 tygodnie wydłuży się maksymalny okres ochrony pracownika łączącego urlop rodzicielski z pracą na część etatu. Łącznie matki będą więc chronione nawet przez 41 miesięcy, za...

 • Roczny urlop rodzicielski częściowo na etacie

  Jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych związanych z opieką nad dzieckiem jest tzw. roczny urlop rodzicielski. Wbrew potocznej nazwie składa się na niego nie tylko urlop rodzicielski, ale również podstawowy i dodatkowy urlop macierzyński. Łącznie urlopy te dają prawo do co najmniej rocznego okresu sprawowania opieki nad dzieckiem. W tym czasie wielu rodziców korzysta z uprawnienia do łączenia pieczy nad dzieckiem z pracą.

 • Uważaj jak jesteś na pół etatu

  Jeżeli członek zarządu spółki akcyjnej zawarł umowę o pracę na pół etatu, może otrzymywać tylko połowę wynagrodzenia przyznanego mu mocą uchwały walnego zgromadzenia spółki - orzekł we wtorek Sąd Najwyższy.

 • Wynagrodzenie we wrześniu rok do roku wzrosło o 6,7 procent

  Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób zmniejszyła się we wrześniu do 6,7% r/r z 6,8% w sierpniu, kształtując się znacząco poniżej naszej prognozy zgodnej z konsensem rynkowym (7,1%).

 • Najlepszy pracownik? Darmowy. Coraz więcej osób godzi się na pracę bez wynagrodzenia

  ...pracowników, a raczej współczesnych niewolników, którzy świadczą usługi za darmo lub za płacę tak niską, że nie zaspakaja ona podstawowych potrzeb życiowych. Menu w tym przybytku ciągle się rozrasta(...) ułatwiły zdobycie etatu). - Taka ocena polskich respondentów nie jest zaskoczeniem. Z sygnałów, które otrzymaliśmy, wynika, że w Polsce nagminne są przypadki przyjmowania na trzymiesięczne staże...

 • Zatrudnienie i wynagrodzenia w listopadzie zwyżkowały

  W listopadzie 2018 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,0% r/r i wyniosło 6232,4 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 7,7% r/r i wyniosło 4966,61 zł.

 • ...z urzędu). Pół etatu na minimalnym wynagrodzeniu Pani Zuzanna pracuje na 1/2 etatu. Do końca 2016 r. zarabiała 925 zł brutto. Co zyska w rozliczeniu PIT za 2017 r.? lPo pierwsze: od 1 stycznia 2017 r. pracodawca musi płacić p. Zuzannie 1000 zł brutto (bo minimalna pensja na całym etacie wzrosła do 2000 zł). Jeżeli p. Zuzanna nie będzie miała innych dochodów w 2017 r., to z 1/2 etatu osiągnie...

 • Kaufland wprowadza wysokie podwyżki dla niemal wszystkich pracowników i gwarantuje im cykliczny wzrost wynagrodzeń. Od 1 marca zarobki 95 proc. pracowników wzrosły średnio o 11 proc. Minimalna pensja na stanowisku kasjer-sprzedawca wynosi teraz 2600 zł brutto na pełen etat. W 2017 roku Kaufland przeznaczy na podwyżki 55 mln zł.

 • ​Frajer pracownik. Na samozatrudnieniu żyje się lepiej niż na etacie

  Ponad pół miliona złotych - o tyle majętniejszy jest samozatrudniony od pracownika. Ten pierwszy, według ostatniego raportu Narodowego Banku Polskiego, zgromadził średnio 783,6 tys. zł, a drugi(...) do ZUS zapłaci prezes dużej firmy i zmuszona do samozatrudnienia sprzątaczka. Dla porównania za pracownika (zarabiającego średnie wynagrodzenie z III kw. 2015 r., czyli ok. 3,9 tys. zł brutto) należało...

 • 2 miliony Polaków doświadczyło problemu z otrzymaniem wynagrodzenia

  Nie tylko zatrudnienie ma znaczenie, ale kto daje pracę i na jakich warunkach. Jak pokazują wyniki badania wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor z opóźnieniami w wypłacie pensji zetknęło się ok. 2 mln pracujących Polaków.