• Informacje na temat:

  wynagrodzenie za staże 2014

Artykuły na temat: wynagrodzenie za staże 2014
 • Równoległe zatrudnienie w stażu pracowniczym

  ...- Dz. U. z 2014 r. poz. 1786 ze zm.). Analogiczna zasada obowiązuje pracownika należącego do korpusu służby cywilnej. W przypadku gdy członek korpusu pozostawał równocześnie w ramach więcej niż...

 • Czas pracy i wynagrodzenie niepełnoetatowca

  Zatrudnienie w ramach stosunku pracy może odbywać się w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy. Dyskryminowanie pracownika z powodu pracy w niepełnym etacie jest niedopuszczalne. Wykonywanie pracy tylko na część etatu powoduje jednak, że takie świadczenie jak wynagrodzenie za pracę czy czas pracy pracownika ustala się w proporcji do obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy.

 • Najlepszy pracownik? Darmowy. Coraz więcej osób godzi się na pracę bez wynagrodzenia

  ...staże i praktyki. Z badania przeprowadzonego przez portal Inclick.pl wynika, że 52 proc. polskich studentów odbyło chociaż jeden taki staż, a 84 proc. uważa, że brak wynagrodzenia jest w takich(...) (takie płatne praktyki oferowała m.in. komercyjna stacja telewizyjna). Z kolei raport Komisji Europejskiej wskazuje, że w całej Unii Europejskiej staże odbywa 46 proc. osób w wieku 18-35 lat (badanie...

 • Zatrudnienie na etacie bez wynagrodzenia

  Odpłatność jest jedną z najważniejszych cech stosunku pracy. Praca w jego ramach nie może być wykonywana bezpłatnie, a pracownik nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia. Generalnie przysługuje ono jednak za pracę wykonaną, niektóre okresy pozostawania w zatrudnieniu nie pokrywają się więc z okresami płatnej pracy etatowej.

 • Wynagrodzenia w bankowości w 2014 roku

  Mediana wynagrodzeń w bankowości wyniosła 5500 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku. Połowa zatrudnionych w tej branży zarabiała od 3550 do 9200 zł. A pensja co dziesiątego pracownika nie przekraczała 2620 zł.

 • Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podwyższa wynagrodzenia swoich pracowników od 1 kwietnia br. Pensja kasjera-sprzedawcy z trzyletnim stażem pracy w JMP zwiększa się z 2200 zł brutto do 2450 zł brutto. W związku z kwietniową podwyżką firma w 2016 r. zainwestuje w wynagrodzenia pracowników dodatkowo ponad 80 mln złotych.

 • Wynagrodzenia osób z tytułem doktora w 2014 roku

  W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2014 roku wzięły udział 2172 osoby ze stopniem doktora, co stanowiło 2 proc. badanej populacji. Mediana wynagrodzeń brutto doktorów w 2014 roku wyniosła 4900 zł. Jednak co czwarta osoba z doktoratem zarabiała poniżej 3500 zł. Natomiast wynagrodzenie 25 proc. doktorów przekraczało 8400 zł. Przeciętne wynagrodzenie doktora jest o 18 proc. wyższe od mediany...

 • Czy będzie się opłacało przejść wcześniej na emeryturę?

  Wprowadzenie stażu emerytalnego jako kryterium wcześniejszego przejścia na emeryturę będzie oznaczało znaczące zmniejszenie emerytur dla osób, które skorzystają z tej możliwości.

 • Mediana wynagrodzeń w branży handlowej wyniosła 3700 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku. Co czwarty pracownik firm zajmujących się handlem zarabiał 6300 zł i więcej, a 25 proc. otrzymywało 2500 zł i mniej.

 • Wysokość składki zdrowotnej w 2015 r. rośnie o ponad 3 proc.

  W tym roku przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą zapłacą składki na ZUS w wysokości 446,88 zł, zaś przedsiębiorcy ze stażem dłuższym niż 24 miesiące - 1095,37 zł miesięcznie - wynika z analizy Tax Care.