• Informacje na temat:

  wynik referendum w warszawie

Artykuły na temat: wynik referendum w warszawie
 • Referendum w Szkocji: Biznes już się cieszy

  Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii? Tak pokazują najnowsze wyniki. Szkocki biznes cieszy się z takiego rezultatu, bo będzie miał - po prostu - mniej problemów.

 • Wtorkowy, poranny handel przynosi dalszą próbę umocnienia PLN jednak dynamika ruchu wyraźnie już spadła. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3912 PLN za euro, 3,8704 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0250 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,6745 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu spadły do 3,06%, czyli najniższych poziomów od początku kwietnia.

 • Proceduralne przepychanki w sprawie Baranowa. Mieszkańcy zablokują budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego?

  Czy lokalne referendum powstrzyma budowę największego lotniska w Europie Środkowej? To niewykluczone, o ile tylko mieszkańcy zostaną dopuszczeni w tej sprawie do głosu.

 • - Ponad 800 pracowników PLL LOT w referendum strajkowym opowiedziało się za akcją protestacyjną, związki zawodowe mają zatem silny mandat do przeprowadzenia strajku 1 maja br. - ocenił w piątek szef związku zawodowego pilotów komunikacyjnych w PLL LOT Adam Rzeszot.

 • Warszawska giełda z przytupem otworzyła nowy tydzień. Inwestorzy na GPW z wielkim entuzjazmem przyjęli zaskakujące podniesienie perspektywy dla polskiego ratingu przez Standard & Poor's. Ponadto fiasko referendum konstytucyjnego we Włoszech zaciążyło jedynie nastrojom na parkiecie w Mediolanie.

 • Kilka lepszych sondaży opinii publicznej nt. czerwcowego referendum wystarczyło do tego, aby rynek uwierzył w to, że sytuacja zaczyna się odwracać. Brexit jest mniej groźny niż był? Zobaczymy, jak rynki będą zachowywać się na kilka tygodni przed czerwcowym głosowaniem (23.06).

 • Wczorajsza sesja upłynęła pod zdecydowane dyktando niedźwiedzi, co było widać po wynikach blue chipów. WIG20 stracił niemal 0,5 proc., kończąc notowania na poziomie 2503,2 pkt. Wtórowały im spółki z indeksu WIG50, który na zamknięciu znalazł się o 0,7 proc. pod kreską.

 • Teoretycznie Grecy próbują ponownie zasiąść przy stole negocjacyjnym z wierzycielami - Cipras zrozumiał, że podjął nadmierne ryzyko dążąc do referendum - o czym mogą świadczyć informacje nt. nowych propozycji ze strony Aten, aby potrzeby pożyczkowe przez najbliższe dwa lata finansowane były przez Europejski Mechanizm Stabilizacyjny, a równolegle rozważona miałaby zostać redukcja zadłużenia.

 • Na rynek nie napłynęły nowe sondaże ws. brytyjskiego referendum. Te zapowiadane są na dzisiejszy wieczór - Opinium i Comres, ale i też na jutro - jak chociażby YouGov, który zostanie opublikowany o godz. 23:00, a więc w momencie zamknięcia lokali wyborczych - nie będzie to jednak klasycznie rozumiany exit polls - tych zresztą może nie być za względu na nazbyt duże ryzyko błędu.