• Informacje na temat:

  wyniki ofe

Artykuły na temat: wyniki ofe
 • Zespół Analiz Online podsumował dotychczasowe wyniki OFE. Sprawdził, który z nich przez ostatnich 15 lat zarobił dla nas najwięcej...

 • Blisko 160 tysięcy oświadczeń z całej Polski wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ramach tak zwanego okienka transferowego ZUS-OFE.

 • Według zapowiedzi rządu, sami zdecydujemy, jak oszczędzać na emeryturę: czy część naszych składek wpłynie do OFE, czy tylko do ZUS.

 • Wyniki OFE znacznie lepsze niż przed rokiem

  Wynik finansowy otwartych funduszy emerytalnych (OFE) w 2017 r. wyniósł 28,4 mld zł, wobec 13,7 mld zł w 2016 r. Aktywa ogółem otwartych funduszy emerytalnych na koniec 2017 r. wyniosły 180,0 mld zł, co oznacza wzrost aktywów o 26,1 mld zł (17,0%) w ciągu roku.

 • Jeśli chcemy, aby część naszej składki emerytalnej trafiała do OFE, musimy do 31 lipca br. zadeklarować to w ZUS. Wzór formularza o przekazywaniu znajdziemy na stronie www.emerytura.gov.pl. Możemy go zanieść osobiście, wysłać pocztą lub drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP (ale ten sposób jest dość skomplikowany, wymaga bowiem zarejestrowania i potwierdzenia profilu).

 • OFE - najsłabszy wynik od 2007 r.

  Łączny wynik finansowy otwartych funduszy emerytalnych za I kwartał 2018 roku wyniósł -12,3 mld zł. Wszystkie OFE wykazały straty sięgające w poszczególnych podmiotach od 212 mln zł do 3,1 mld zł Zgodnie z danymi Centralnego Rejestru Członków Otwartych Funduszy Emerytalnych na koniec I kwartału 2018 roku do OFE należało łącznie blisko 16 mln członków. W porównaniu z końcem poprzedniego kwartału

 • ...nasz fundusz na tle innych, warto brać pod uwagę jedynie wyniki za ostatni rok. Zupełnie bowiem zmieniła się polityka inwestycyjna OFE i działają one inaczej niż wcześniej. Na stronie money.pl(...) tylko do ZUS, czy też do ZUS i Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Na pozostanie w OFE zdecydowało się ponad 2,5 mln ubezpieczonych. To jak OFE inwestują składki jest ważne nie tylko dla tych osób...

 • Słabe wyniki finansowe OFE i PTE w 2018 roku

  Wynik finansowy otwartych funduszy emerytalnych *1 (OFE) w 2018 r. był ujemny i wyniósł minus 17,0 mld zł, wobec zysku 28,4 mld zł w 2017 r. Aktywa ogółem otwartych funduszy emerytalnych na koniec 2018 r. wyniosły 157,5 mld zł, co oznacza spadek aktywów o 22,5 mld zł w ciągu roku.

 • ...coraz lepsze wyniki i lepiej pomnoży nasze pieniądze. Pamiętajmy też, że emerytura tylko w około 15 proc. zależeć będzie od wyników inwestycji w OFE, bo wpłynie tam tylko część naszych składek(...). To czas na zapoznanie się z każdym jej przepisem. Później będą jeszcze trzy kolejne miesiące, żeby każdy mógł dokonać wyboru, czy chce oszczędzać tylko w ZUS, czy w ZUS oraz w OFE. Zakłada się...

 • OFE uciekają od akcji

  OFE kontynuują wyprzedaż polskich akcji. Saldo zakupów akcji przez OFE w lipcu wyniosło minus 800 mln zł, przy czym fundusze emerytalne kupiły zagraniczne akcje za 100 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. To największą skalą podaży w całej historii systemu piszą analitycy.