• Informacje na temat:

  wyniki wyborów 2012 usa

Artykuły na temat: wyniki wyborów 2012 usa
 • Fluktuacja kadr wśród pracowników IT

  Wysoka fluktuacja kadr w branży informatycznej jest jednym z głównych wyzwań napotykanych przez współczesne organizacje. Jak wynika ze specjalnego raportu serwisu „Computerworld” (2013), aż w 25 ze 100 przedsiębiorstw, wytypowanych jako najlepsi pracodawcy w branży IT w USA, wskaźnik rotacji przekracza 10 proc., sięgając w niektórych przypadkach nawet 22 proc. Ten problem dodatkowo pogłębiany...

 • Polski rynek walutowy jest obecnie pod wpływem czynników zewnętrznych - uważa Jarosław Janecki z Société Générale. Są to przede wszystkim czynniki związane z wyborami w Stanach Zjednoczonych i decyzjami amerykańskiej Rezerwy Federalnej odnośnie do poziomu stóp procentowych.

 • Agencje zatrudnienia w Polsce rekrutują coraz więcej osób. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników

  ...na poziomie 7,5 proc. Po raz pierwszy od 1999 roku Pekin nie zrealizował zamierzonego celu gospodarczego. W poprzednich dwóch latach - w 2012 i 2013 - chińska gospodarka rosła w tempie 7,7 proc. Chiny to druga po USA gospodarka świata, w której przez ostatnie trzy dekady średni wzrost sięgał 10 proc.  Faworytem niedzielnych wyborów parlamentarnych w Grecji jest lewicowa, populistyczna partia...

 • Funt skoczył agresywnie w reakcji na szokujący exit poll, który wskazał na zdecydowanie lepszy wynik Partii Konserwatywnej w wyborach do parlamentu. GBP/USD podszedł pod 1,55. Ryzyko "zawieszonego parlamentu" stopniowo zanika.

 • Kolesiostwo i klanowość. Cała prawda o pracy lekarzy w Polsce

  ...wykonano na próbie losowej 837 lekarzy w latach 2011-2012) zapytani o warunki uzyskania specjalizacji w Polsce ankietowani w ponad 49 proc. określili je jako złe i bardzo złe, neutralnych było 31,6(...) tylko cudzoziemców - bo ci zwykle wyjeżdżają i nie robią miejscowej kadrze konkurencji. Natomiast w Wielkiej Brytanii i w USA jest dużo miejsca dla ginekologów - w tej dziedzinie jest najwięcej pozwów...

 • Poparcie dla Le Pen silniejsze, ale droga do Pałacu Elizejskiego będzie długa i kręta

  Zbliżające się wybory prezydenckie we Francji są źródłem niepokoju dla inwestorów na całym świecie. Obawiają się oni nagłej niespodzianki, tak jak miało to miejsce w przypadku wyborów w USA.

 • ...% chce zacząć oszczędzać źródło: badania banku BNP Paris z grudnia 2012 roku Jak Anna rzuciła palenie Konieczność oszczędzania może być sposobem na zdrowsze, ciekawsze życie i odkrycie nowych pasji(...) wydają i lepiej kontrolują domowy budżet. Życie w stylu eko - korzyści z ogródka Żona prezydenta USA założyła największy ogród warzywny w historii Białego Domu. Od ponad trzech lat na 100

 • Wybory w USA: Rynki czekają na decydujące starcie?

  Druga kadencja Baracka Obamy dobiega końca, co oznacza, że lada chwila poznamy nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ustępujący prezydent objął swój urząd w epicentrum kryzysu finansowego i chociaż gospodarka wciąż podnosi się z kolan, to pierwsza podwyżka stóp przez FED jest efektem ożywienia, które dokonało się za jego kadencji. Kto przejmie po nim pałeczkę?

 • Dane z rynku pracy USA rozczarowują. Przyrost zatrudnienia w marcu o 126 tys. jest najniższy od grudnia 2012 r. i przerywa serię 12-miesięcy odczytów ponad 200 tys. Dane wzmocnią spekulacje, że czerwcowy termin podwyżki stóp procentowych Fed jest wykluczony, choć dwa fakty nie dają spokoju.

 • Ostatnie dni stały pod znakiem próby wyjścia głównego indeksu ponad psychologiczny poziom 2400 pkt. W wtorek wydawało się, że podobnie jak po pierwszej turze francuskich wyborów prezydenckich, również teraz z pewnym opóźnieniem pojawi się wzrostowy impuls po dobrze przyjętym wyniku drugiej tury głosowania. Tak się jednak nie stało i popyt złapał zadyszkę.