• Informacje na temat:

  wypłata emerytury

Artykuły na temat: wypłata emerytury
 • ...ma miejsce tylko wtedy, gdy osoba gromadząca środki umrze przed nabyciem prawa do emerytury lub w ciągu 36 miesięcy od przyznania świadczenia emerytalnego. Trzeba się upomnieć Jeśli(...) interesu, by informować o nich bliskich zmarłych klientów. Wypłata oszczędności nie wymaga sprawy spadkowej i jest zwolniona z podatku od zysków kapitałowych. Nie trzeba płacić też podatku dochodowego...

 • Emerytury wygodne dla budżetu. Świadczeniobiorcy przymierają głodem

  Powiększa się różnica między emeryturami wypłacanymi według starych i nowych zasad. Państwowy plan się powiódł. Wypłata świadczeń emerytalnych nie dziesiątkuje budżetu, ale ich adresaci będą coraz ubożsi.

 • Pani prawo do wcześniejszej emerytury, będzie musiała Pani złożyć wniosek do ZUS-u o przekazanie środków zgromadzonych na Pani rachunku w OFE do ZUS. Konieczne będzie też rozwiązanie stosunku pracy. ZUS zawiadomi OFE, że uzyskała Pani prawa do wcześniejszej emerytury. Wówczas środki zgromadzone przez Panią na rachunku w OFE będą uwzględnione przy obliczeniu Pani wcześniejszej emerytury.

 • Prezydent podpisał nowelizację podnoszącą najniższe emerytury

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych podnoszącą od 1 marca 2017 r. najniższe emerytury do 1 tys. złotych oraz zmianę zasad waloryzacji świadczeń - poinformowano w piątek na stronie internetowej prezydenta.

 • W tym roku osiągnąłem wiek emerytalny, ale jeszcze pracuję. Czy zwolnienie będzie warunkiem przyznania mi emerytury przez ZUS? Jan z Ełku.

 • "Gazeta Wyborcza": Państwu zabraknie na emerytury

  ZUS wyliczył, że w ciągu pięciu lat na emerytury i renty państwu zabraknie 250 mld zł, a w wersji pesymistycznej aż 400 mld. Dziura będzie jeszcze większa, jeśli zostanie obniżony wiek emerytalny - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • W tym roku weszłam w wiek emerytalny, ale jeszcze pracuję. Czy zwolnienie będzie warunkiem przyznania mi emerytury przez ZUS? Eliza z Włocławka.

 • Rząd szykuje nam wspólne świadczenie. Emerytura małżeńska ma być wypłacana przez 20 lat

  Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych wprowadza nowe rozwiązanie - emeryturę małżeńską wypłacaną przez 20 lat.

 • Odeszłam na emeryturę z zakładu pracy. Wszystko zdałam, podpisałam obiegówkę. Od tygodnia czekam na jedno – odprawę. Ile jej wypłata może trwać i czy przypadkiem nie ma za takie wydłużanie wypłaty jakiejś kary? Dominika, Bytom...

 • Emerytura w obniżonym wieku już od 1 października. ZUS i firmy szykują się na zmiany

  Podwyżki pensji, wolne piątki, dodatkowe dni urlopu. Tak pracodawcy będą zachęcać wybranych pracowników, żeby ci nie korzystali z emerytury w obniżonym wieku.