• Informacje na temat:

  wypłaty emerytur zawieszonych

Artykuły na temat: wypłaty emerytur zawieszonych
 • ZUS zawiesił twoją emeryturę dlatego, że łączyłeś ją z pracą na etacie? Musi oddać te świadczenia i to wraz z odsetkami. Niestety, ZUS nie będzie o tym informować. Wniosek trzeba złożyć samemu.

 • Pułapka wcześniejszej emerytury. ZUS odlicza nawet 800 zł miesięcznie

  Osoby pobierające wcześniejsze świadczenie, w momencie uzyskania tzw. wieku powszechnego (ustawowy wiek przechodzenia na emeryturę) dowiadują się, że ZUS odejmie im każdą wypłaconą złotówkę. Tracą nawet 800 zł miesięcznie.

 • Mamy bardzo dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS odda zaległe świadczenia i to wraz z odsetkami. Można już składać wnioski o wypłatę pieniędzy.

 • Rozwiązanie stosunku pracy a prawo do emerytury pomostowej

  Emerytura pomostowa przysługuje po spełnieniu odpowiednich warunków dotyczących m.in. wieku, stosownego wymiaru stażu pracy, w tym uznawanej za pracę szczególną. Ponadto, pomimo iż po przyznaniu takiego świadczenia ubezpieczony może osiągać przychód z racji aktywności zawodowej, bez konsekwencji utraty prawa do emerytury, to jednym z warunków koniecznych do nabycia takiego prawa jest rozwiązanie

 • ZUS: Emeryci nie powinni dostać wyrównania za zawieszone emerytury

  ...- Emeryci, którym zawieszono wypłatę emerytury na podstawie niekonstytucyjnego przepisu, nie mają prawa do wyrównania za okres zawieszenia - stwierdził wiceminister pracy Marek Bucior w odpowiedzi na poselską interpelację. Sądy nie są jednomyślne w tej sprawie.

 • Kiedy ludzie dowiadują się, jaką dostaną emeryturę, to wybierają pracę

  Niemal co trzecia osoba nabywająca uprawnienia do świadczenia ostatecznie decyduje się go nie pobierać. Część nie przerywa zatrudnienia, część pozostaje przy wypłatach np. z tytułu renty.

 • Nadal można uzyskać wcześniejsze świadczenia z ZUS. Najpopularniejsze z nich to: emerytury pomostowe, świadczenia przedemerytalne oraz świadczenia kompensacyjne dla nauczycieli, które mogą być pobierane do osiągnięcia wieku emerytalnego. Są też emerytury częściowe, które można pobierać nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego. Wyjaśnimy więc, jakie warunki trzeba...

 • Emerytura z automatu nie dla wszystkich. ZUS dzieli emerytów pomostówkami

  Emerytura w obniżonym wieku nie dla wszystkich będzie automatyczna. Wnioski będą musieli składać m.in. niektórzy nauczyciele. Prezydencka ustawa obniżająca wiek emerytalny podzieliła świadczeniobiorców.

 • ...obetnie ci ani grosza ze świadczenia. ■Jeśli zarobisz ponad 2813,40 zł brutto, ZUS zmniejszy ci kwotę emerytury (renty) do wypłaty. Ale maksymalnie może obciąć: – 563,05 zł, gdy pobierasz(...) wysokości dodatkowych zarobków. Co to oznacza w praktyce? To, że emeryci na wcześniejszych emeryturach i na świadczeniach przedemerytalnych oraz renciści, mają określone przez ZUS limity zarobków. Gdy...

 • Praca w kilku krajach oznacza emeryturę z każdego z nich

  Obywatele którzy pracują w kilku krajach, mogą liczyć na emeryturę z każdego z nich. W ubiegłym roku ZUS wypłacał ponad 100 tys. emerytur osobom, które pracowały w Polsce i innych krajach.