• Informacje na temat:

  wypowiedzenie umowy najmu lokalu na czas oznaczony

Artykuły na temat: wypowiedzenie umowy najmu lokalu na czas oznaczony
 • Jakie prawa ma najemca lokalu?

  ...i jej termin. « Należy też ustalić czas, na jaki podpisujecie umowę oraz warunki i okres wypowiedzenia umowy najmu. Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny(...)Przede wszystkim wynajmujący powinien okazać tytuł własności do danego mieszkania. To pozwoli Pani uniknąć zawarcia umowy najmu z osobą, która nie jest właścicielem mieszkania albo działa w imieniu...

 • Najem okazjonalny wcale nie w 100 procentach bezpieczny

  Jeśli trafi nam się nieuczciwy najemca mieszkania, który nie wywiązuje się z płatności, kluczową sprawą pozostaje wypowiedzenie mu w jak najszybszym trybie umowy i - jeśli nie chce się wyprowadzić - podjęcie niezbędnych kroków prawnych. Najbezpieczniejszym narzędziem w tym celu jest podpisanie umowy najmu okazjonalnego, ale nawet ona nie uchroni nas od strat finansowych.

 • Eliminowanie punktów spornych przy najmie lokali

  Wiele sporów na tle stosunku najmu powstaje na etapie rozliczeń dokonanych po zakończeniu umowy. W szczególności chodzi o rozliczenia związane z nakładami na wynajętą rzecz i kaucjami oraz kosztami robót mającymi na celu przywrócenie pierwotnego stanu lokalu. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne wykorzystujący umowę najmu powinni zawrzeć w niej rozwiązania minimalizujące potencjalne

 • Najem lokali mieszkalnych po zmianach

  Regulacje dotyczące najmu lokali mieszkalnych są powszechnie wykorzystywane w praktyce. Zwłaszcza w przypadku osób, które na podstawie zawartej umowy udostępniają swój lokal najemcom, ważne jest należyte zabezpieczenie ich interesów. Najczęstsze ryzyko, jakie ponosi wynajmujący, związane jest z dewastacją lokalu, zaprzestaniem regulowania czynszu i odmową dobrowolnego opuszczenia lokalu po

 • Lokator twojego mieszkania nie płaci czynszu, a po wypowiedzeniu nie chce się wyprowadzić? Masz poważny problem, ale pamiętaj, by nie działać na siłę. Inaczej może być jeszcze gorzej. Poniżej doradzamy, jak sobie poradzić z nieuczciwym najemcą.

 • Jak sformułować umowę najmu mieszkania, by spać spokojnie?

  Najem okazjonalny, a jeśli nie, to umowa na czas określony z możliwością miesięcznego wypowiedzenia - tak należy się zabezpieczać, wynajmując mieszkanie. Chodzi o to, by - jeśli lokator nie płaci - móc się go szybko pozbyć.

 • Rynek najmu mieszkań dla studentów rządzi się w pewnym sensie swoimi prawami. Jego szczyt przypada każdorazowo we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego. Umowy zawierane są zwykle na czas oznaczony do końca czerwca, a w przypadku umów kilkuletnich, wynajmujący idą na rękę studentom godząc się np. na połowę stawki za okres wakacyjny. W innym wypadku właścicielom grozi 2-3 miesięczny brak

 • Zawieranie umów o najem okazjonalny ma ułatwić inwestorom, przynajmniej w teorii, zminimalizowanie ryzyka związanego z zadłużonymi lokatorami. Na czym polega taka forma najmu, jakie dokumenty powinny zostać dołączone do umowy i jak przebiega eksmisja zadłużonego lokatora?

 • Wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania: na co uważać?

  Zmiana mieszkania, wypowiedzenie umowy i przeprowadzka mogą okazać się wyjątkowo uciążliwymi i stresującymi działaniami jeśli nie będą odpowiednio zaplanowane. Na co zwrócić uwagę decydując się na zmianę mieszkania?

 • Co zrobić, gdy lokator nie płaci?

  Mieszkanie na wynajem to w Polsce dobra inwestycja... dopóki właściciel nie trafi na nierzetelnych lokatorów. Niepłacenie czynszu, niszczenie mienia, odmowa opuszczenia lokalu - taki koszmar może spotkać każdego wynajmującego.