• Informacje na temat:

  wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

Artykuły na temat: wypowiedzenie umowy najmu mieszkania
 • ...1. Wynajem mieszkania wiąże się z ryzykiem, że trafimy na nieuczciwego najemcę. Obawiamy się, że przestanie płacić...

 • Najem okazjonalny wcale nie w 100 procentach bezpieczny

  Jeśli trafi nam się nieuczciwy najemca mieszkania, który nie wywiązuje się z płatności, kluczową sprawą pozostaje wypowiedzenie mu w jak najszybszym trybie umowy i - jeśli nie chce się wyprowadzić - podjęcie niezbędnych kroków prawnych. Najbezpieczniejszym narzędziem w tym celu jest podpisanie umowy najmu okazjonalnego, ale nawet ona nie uchroni nas od strat finansowych.

 • To najbardziej gorący czas na rynku wynajmu mieszkań, bo studenci szukają lokum przed nowym rokiem akademickim. Wyjaśniamy jak sporządzić umowę najmu, by chroniła zarówno interesy i najemcy (lokatora), i wynajmującego.

 • Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku najmu. Nowe przepisy zmieniły sytuację lokatorów

  Wrzesień to dla studentów ostatni dzwonek na znalezienie lokum przed rozpoczęciem roku akademickiego. Wynajmując mieszkanie czy pokój, muszą pamiętać o kilku zasadach bezpiecznego najmu, które pozwolą im uniknąć konfliktów z wynajmującym.

 • Wybierz taką umowę najmu, która jest dla ciebie bardziej korzystna.

 • 10 rad dla najemcy mieszkania

  Lokal jest schludny, jego wyposażenie wydaje się wystarczające, a rozkład i cena odpowiednie? To nie wszystko, na co powinni zwrócić uwagę przyszli najemcy. Niemniej ważne jest też to, aby przeczytać umowę i poznać właściciela, z którym przyjdzie najemcy współpracować przez kolejny rok - radzi Bartosz Turek, analityk Open Finance.

 • ...spisanie umowy. Muszą się w niej znaleźć: dane wynajmującego i najemcy, opis mieszkania (adres, powierzchnia, liczba pomieszczeń), wysokość opłat i terminy ich uiszczania, czas trwania najmu oraz warunki(...) zagwarantować sobie w umowie, że to nam najemca będzie przekazywał wszystkie należności. 4. Do umowy dołączamy protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania. Spisujemy urządzenia AGD i RTV, meble, a także uwagi na...

 • Ach, te rachunki! Jak nie pogubić się w opłatach przy wynajmie mieszkania?

  Rachunki i opłaty za mieszkanie to zmora wielu najemców, zwłaszcza tych, którzy wynajmują lokum po raz pierwszy. Wbrew pozorom, zarządzanie domowym budżetem nie jest zadaniem skomplikowanym - pod warunkiem, że postawimy na dobrą organizację i przemyślane użytkowanie wynajmowanym mieszkaniem.

 • ...siostrzenica płaciła pani za możliwość zamieszkania u niej, musiałybyście zawrzeć umowę najmu. – Czy umowa użyczenia powinna być zawarta na piśmie? – Niekoniecznie. Może być zawarta również w formie ustnej(...) zwykłe koszty utrzymania mieszkania. Będą to np. wydatki na koszty konserwacji, bieżące remonty, drobne naprawy. Kiedy zerwanie umowy będzie możliwe – Czy musimy ustalić, jak długo siostrzenica...

 • Jak sformułować umowę najmu mieszkania, by spać spokojnie?

  Najem okazjonalny, a jeśli nie, to umowa na czas określony z możliwością miesięcznego wypowiedzenia - tak należy się zabezpieczać, wynajmując mieszkanie. Chodzi o to, by - jeśli lokator nie płaci - móc się go szybko pozbyć.