• Informacje na temat:

  wysokość alimentów

Artykuły na temat: wysokość alimentów
 • Od 6 lat dostaję od byłego męża alimenty na synka, ale te pieniądze już nie wystarczają. Dziecko rośnie i rosną wydatki na nie, a jeszcze od jesieni syn pójdzie do gimnazjum. Czy mogę na tej podstawie wystąpić o zwiększenie alimentów (dodam, że nigdy nie były podwyższane)? - pyta Elżbieta O. z Gdańska.

 • Kongres Kobiet: Powstanie licznik zaległych alimentów

  - Na tegorocznym Kongresie Kobiet powstanie licznik zaległych alimentów. Będziemy zbierać informacje o nieściągniętych alimentach od kobiet, które przyjadą na Kongres, by pokazać, jak wielka jest skala tego zjawiska - zapowiada prezeska stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.

 • Wysokość alimentów na dziecko może się zmienić, gdyż jego potrzeby wzrastają z wiekiem. Ale rodzic musi o to wystąpić.

 • Woś: Wysokość alimentów będzie ustalana przez ministra

  - Wysokość alimentów natychmiastowych będzie co roku ustalana zarządzeniem ministra - powiedział pełnomocnik ministra sprawiedliwości Michał Woś. Chodzi o nową formę alimentów wprowadzaną przez rząd. Alimenty natychmiastowe, przeciwdziałanie utrudnianiu rodzicowi kontaktów z dzieckiem oraz wprowadzenie postępowania informacyjnego dla rozwodzących się małżonków posiadających dzieci - to główne

 • ...musi się ona powołać na wyrok, który kilka lat temu został wydany w tej sprawie, wskazać sąd, który go orzekł, podać datę wyroku, sygnaturę akt sprawy i wysokość zasądzonych alimentów, a także podać(...) skontaktowała się z prawnikiem. – Teraz podwyżka alimentów tym bardziej się pani należy! – usłyszała. – Na ich wysokość mają bowiem wpływ koszty utrzymania dziecka, czyli uzasadnione wydatki na jego...

 • Prawo: Będzie stała wysokość alimentów

  Alimenty. Od dziś obowiązują przepisy, które mają utrudnić życie dłużnikom alimentacyjnym, a tym samym zmotywować ich do płacenie na wychowanie i edukację swoich dzieci - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Czy powinnam odprowadzić podatek dochodowy od alimentów i uwzględnić je w zeznaniu rocznym? Elwira Lesiak z Puław...

 • Weszła w życie nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zmienia ona procedurę potrącania alimentów ze świadczeń emerytalno-rentowych wypłacanych przez ZUS.

 • ...separację, skutki tego są podobne jak przy rozwodzie. Małżonkowie mogą w niektórych sytuacjach żądać od siebie alimentów. Kiedy pozew jest możliwy? Jeżeli będziesz w niedostatku, masz prawo wystąpić(...) potwierdzające wysokość ponoszonych kosztów utrzymania (np. opłat za mieszkanie). Po rozwodzie: ważne jest, czy orzeczono winę i kto ją ponosi Gdy wystąpisz o alimenty, sąd będzie interesowało to...

 • Nowe standardy ustalania wysokości alimentów. Sąd wyliczy pieniądze na dziecko według tabeli?

  Propozycja sędziów, dotycząca zmian w sposobie orzekania w zakresie alimentów, może prowadzić do pokrzywdzenia zarówno osób uprawnionych, jak i zobowiązanych do świadczeń. Ustalając wysokość alimentów, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów związanych z utrzymaniem dzieci.