• Informacje na temat:

  wysokość dopłat bezpośrednich 2010

Artykuły na temat: wysokość dopłat bezpośrednich 2010
 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje

 • Gdzie się podziało 39 mld zł na "mieszkaniówkę"?

  W latach 1995 - 2014 budżet państwa wydał 38,71 mld zł na sferę mieszkaniową. Podana kwota wydaje się mniej imponująca, po porównaniu jej z innymi wydatkami budżetowymi i poziomem polskiego PKB. Tym niemniej warto sprawdzić, na jakie cele wydano prawie 39 mld zł.

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Polska na 7. miejscu w dopłatach

  Wyrównanie dopłat bezpośrednich w UE, a także utrzymanie co najmniej na dotychczasowym poziomie unijnego budżetu dla rolnictwa - takie powinny być priorytety polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

 • 1 grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie wypłaty dopłat bezpośrednich. Rolnicy, którzy ubiegali się o dopłaty, otrzymują już od Agencji pisma z decyzją o przyznaniu lub nie takiej pomocy. W tym roku dopłaty będą wyższe niż w 2010 r.

 • EBC ustalił kurs po którym przeliczane będą dopłaty

  Piątek był dniem ustalenia wartości przelicznika kursu EUR/PLN dla płatności bezpośrednich do gruntów rolnych. Wartość kursu jest określana przez Europejski Bank Centralny. Fixing EBC w piątek wyniósł 4,4050 (jest on publikowany każdego dnia do godz. 15:00 na podstawie transakcji zrealizowanych o godz. 14:15).

 • Rosną dochody rolników, w 2010 r. przeciętny dochód z gospodarstwa rolnego wyniósł ponad 25,5 tys. zł rocznie i był o ponad 11 proc. wyższy niż w 2009 r. - powiedział w piątek w Sejmie minister rolnictwa Marek Sawicki.

 • Minister rolnictwa Łotwy Janis Duklavs poinformował, że Łotwa poprze deklarację dotyczącą reform Wspólnej Polityki Rolnej podpisaną we wtorek w Bratysławie. Dokument ten podpisały kraje Grupy Wyszehradzkiej oraz Rumunia i Bułgaria.

 • Komisja Europejska ujawniła szczegóły zapowiadanej od dawna "modernizacji" Wspólnej Polityki Rolnej (WPR), która ma dostosować ją do dzisiejszych realiów - rosnących cen rynkowych, zmian klimatycznych i globalizacji.

 • Komisja Europejska (KE) zaproponowała zniesienie ceł importowych na wszystkie rodzaje zbóż z wyjątkiem owsa. Propozycja ta jest odpowiedzią na bijące rekordy cen zbóż na rynkach światowych.