• Informacje na temat:

  wysokość podatku dochodowego 2014

Artykuły na temat: wysokość podatku dochodowego 2014
 • Jak legalnie dorobić we Wszystkich Świętych?

  Dzień Wszystkich Świętych to doskonała okazja dla osób, które szukają dodatkowych możliwości zarobku lub obecnie nie posiadają pracy. Wbrew obiegowym opiniom, taka sprzedaż nie zawsze musi wiązać się z zakładaniem własnej działalności gospodarczej, a co za tym idzie obowiązkiem rozliczania podatku od sprzedaży. Co należy zrobić, aby bez zbędnych formalności, nie narażając się przy tym na...

 • podstawie ważnego stosunku prawnego). Tak wypłacone świadczenie nie jest odszkodowaniem, do którego miałyby zastosowanie przepisy prawa cywilnego regulujące wysokość lub zasady ustalania roszczeń odszkodowawczych. Kwota wynagrodzenia wypłacona za bezumowne korzystanie z nieruchomości przez przedsiębiorstwo nie podlega zatem zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych.

 • Pod koniec 2014 roku zmieniły się przepisy podatkowe. Będą obowiązywać przy rozliczaniu PIT-u za rok 2014. Sprawdź, kto na tym zyska.

 • Eksperci: Polscy rolnicy powinni płacić podatek dochodowy

  Wiadomo to od lat, lecz niektórzy eksperci zachowują się jakby właśnie odkryli Amerykę...

 • ZUS zmienia umowę o dzieło na zlecenie? To oznacza wyższy podatek

  ...​Jeśli ZUS zmieni kwalifikację umowy z dzieła na zlecenie - zmienia się także wysokość kosztów podatkowych. Wiąże się to z koniecznością dopłaty i przez zatrudniającego, i zatrudnionego.

 • Kwota wolna od podatku: Każdemu podatnikowi zostanie prawie 900 zł więcej w portfelu

  Do Sejmu trafił prezydencki projekt, który zakłada podwyższenie do 8 tys. zł kwoty wolnej od PIT. Ma to dotyczyć dochodów uzyskanych w 2016 r.

 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  ... pracy. W Stanach Zjednoczonych w latach ‘70 wprowadzono testowo zmodyfikowaną wersję dochodu podstawowego w formie negatywnego podatku dochodowego (Negative Income Tax). Badania naukowe wykazały(...) dochodów mieszkańców. Dodatkowo, ze względu na jej powiązanie z zyskiem, jej wysokość jest zmienna. W latach 1982-2014 mieściła się ona w przedziale od 331 do 2069 USD rocznie. Kolejnym przykładem...

 • Urząd Celno-Skarbowy nakazał Cyfrowemu Polsatowi zapłatę 24,2 mln zł podatku

  Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie określił wysokość zobowiązania podatkowego Cyfrowego Polsatu z tytułu niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w roku 2012 na kwotę 24,2 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie.

 • ...o podatku dochodowym od osób fizycznych z 23 października 2014 r. (DzU z 2014 r., poz. 1644). (...)W swoim PIT za 2014 r. większą ulgę odliczą rodzice, którzy mają troje i więcej dzieci. Ulga na trzecie dziecko wzrasta do 2000,04 zł (wynosiła wcześniej 1668,12 zł), a na czwarte i każde kolejne...

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.