• Informacje na temat:

  wysokość podatku od sprzedaży papierów wartościowych

Artykuły na temat: wysokość podatku od sprzedaży papierów wartościowych
 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  Prezesi amerykańskich spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych coraz częściej decydują się na pracę za jednego dolara. W 2013 roku za symboliczne wynagrodzenie podstawowe pracują między(...). Opcje na akcje Zwykle stanowią one największą część wynagrodzenia całkowitego top menedżerów spółek notowanych na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Dają one ich posiadaczowi prawo...

 • Raport bieżący nr 17/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd MLP Group S.A. ("Spółka", "Emitent”)...

 • Wspólnicy spółek często w trakcie ich istnienia dokupują udziały, choćby ze względu na potrzeby kapitałowe firmy. Warto zadbać o dokumenty, poświadczające datę i cenę zakupu, bo wówczas przy sprzedaży właściciel będzie mógł zdecydować o kolejności, w jakiej zbywa udziały.

 • Saxo Bank: Szokujące prognozy na 2015 rok

  U progu 2015 r. mamy niemal idealne warunki dla rozwoju rynku i inwestycji kapitałowych. Inflacja spadła do poziomu najniższego od lat 80. ubiegłego wieku, podobnie jak wysokość odsetek, a branża energetyczna jest stosunkowo stabilna.

 • Raport bieżący nr 18/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd MLP Group S.A. ("Spółka", "Emitent”)...

 • Konieczne zachęty do oszczędzania

  Dla większości Polaków jedynym źródeł emerytury będzie świadczenie wypłacane z ZUS, ewentualnie częściowo wsparte kapitałem z OFE. Eksperci biją jednak na alarm. Emerytury wypłacane z państwowej kasy będą niskie, dlatego tak ważne jest stworzenie i wdrożenie dodatkowych mechanizmów, które wspierałyby długoterminowe oszczędności Polaków.

 • Dochód podstawowy - utopia czy recepta na uzdrowienie kapitalizmu?

  Debacie towarzyszącej problemowi grupy społecznej określonej mianem prekariatu towarzyszy idea wprowadzenia tzw. dochodu podstawowego. Czym jest i czy jest to dobre rozwiązanie?

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.

 • Raport bieżący nr 18/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Berling S.A. poniżej przedstawia...