• Informacje na temat:

  wysokośc renty socjalnej

Artykuły na temat: wysokośc renty socjalnej
 • ...do renty socjalnej dorabia. Podejmowanie pracy jest jest jednak ograniczone – przychody nie mogą być większe niż 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za ostatni kwartał, bo inaczej wypłata renty zostanie zawieszona. Graniczna kwota dozwolonych przychodów ostatnio wzrosła i wy- nosi obecnie 2646,80 zł (będzie ona obowiązywać do końca lutego 2015 r.). Od 1 marca renty socjalne, podobnie...

 • Skok na składkę: Osoby, które osiągną obniżony wiek emerytalny bez renty

  Rząd chce zakazać przyznawania świadczeń z tytułu niezdolności do pracy osobom, które osiągną obniżony wiek emerytalny. I to nawet wówczas, gdy nie pobierają emerytury.

 • .... Świadczenie to nie przysługuje osobom, które mają prawo do renty socjalnej, świadczenia pielęgnacyjnego lub dodatku z tytułu samotnego wychowywania dziecka.(...), przysługuje zasiłek stały. Niezdolne do pracy z powodu wieku są kobiety, które ukończyły 60 lat i mężczyźni powyżej 65 lat – jeśli nie mają ani emerytury, ani renty. Dla osób samotnie gospodarujących...

 • Emerytury i renty: Skala waloryzacji w 2018 r. wciąż nieznana

  Pracodawcy i związkowcy nie dogadali się co do sposobu zwiększenia rent i emerytur w przyszłym roku. Teraz pozostaje poczekać na propozycję rządu. - Trzeba młodym pracownikom powiedzieć prawdę, że pieniądze na wypłatę świadczeń się znajdą. Ale w ich portfelach - przekonuje Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan, członek rady nadzorczej ZUS.

 • W tym roku waloryzacja będzie procentowa (w zeszłym roku była kwotowa – wszystkie renty i emerytury wzrosły o 71 zł). Świadczenia będą wyż sze o 4 proc....

 • Sejm uchwalił zmiany w przyznawaniu najniższych emerytur

  Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustaw, która zakłada, że rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1 tys. zł.

 • Odmowa przyznania emerytury lub renty nie jest ostateczna. Mamy prawo zakwestionować zarówno samą decyzję ZUS, jak i wysokość świadczenia.

 • Obecny system emerytalny - choć zatoczył kilka kół - tak naprawdę niewiele różni się od tego przyjętego w okresie międzywojnia. Tyle że wtedy społeczeństwo rosło w siłę. Dziś się starzeje.

 • Jestem starszą, samotną osobą. Chciałabym zamieszkać w domu pomocy społecznej. Pobieram 700 zł renty. Czy wysokość renty jest brana pod uwagę przy ubieganiu się o miejsce w takim domu? Czy obowiązuje rejonizacja w przydzielaniu miejsc? - pyta Krystyna z Małkinii.

 • Senat przyjął zmiany w przyznawaniu najniższych emerytur

  Senat przyjął w czwartek nowelizację ustaw, która zakłada, że rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1 tys. zł.