• Informacje na temat:

  wzór rozwiązania umowy

Artykuły na temat: wzór rozwiązania umowy
 • Umowa o pracę: Na co zwrócić uwagę?

  Wielu pracowników nie znając prawa pracy podpisuje umowy, które są nie tylko niezgodne z prawe, ale działają także na jego niekorzyść.

 • Uwaga na nowy wzór świadectwa pracy

  Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują znowelizowane przepisy Kodeksu pracy dotyczące wystawiania świadectw pracy. W tym terminie zaczęło też obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie świadectwa pracy, które rozszerzyło zakres informacji podawanych w tym dokumencie o dane związane z wykorzystaniem uprawnień rodzicielskich. Sposób wypełniania świadectwa pracy znajduje się w rozporządzeniu pod wzorem tego dokumentu.

 • Nowe świadectwo pracy. Czy korzystne dla pracowników?

  ...1 stycznia 2017 r. został wprowadzony nowy wzór świadectwa pracy. Dla pracodawców oznacza to większe obowiązki. Jakie dodatkowe informacje muszą znajdować się w dokumencie i czy przyjęte zmiany są korzystne dla pracowników?

 • Śmierć jednego ze wspólników spółki jawnej może spowodować przykre konsekwencje dla pozostałych. Zwłaszcza jeżeli pisząc umowę spółki (ściągając z internetu jej wzór) wiele lat temu, zupełnie o takiej ewentualności nie pomyśleli.

 • Nowy sposób na walkę z pracą na czarno: Zatrudnienie zgłaszane do ZUS przed rozpoczęciem pracy

  ...rozwiązaniami jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia usług), ostatecznie nie pojawiłby się w umówionym dniu w firmie. Zatrudnieni nie traktują bowiem pracy na zleceniu tak poważnie jak umowy o pracę(...)Teraz w razie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy firma i zatrudniony bez umowy mogą twierdzić, że dopiero co zawarli ustną umowę-zlecenie, i mają siedem dni na zgłoszenie jej do ZUS. To tzw. syndrom...

 • Jakie stanowisko Polski ws CETA?

  Rząd przedstawi stanowisko ws. umowy CETA niezwłocznie, na jednym z najbliższych posiedzeń - zapowiedział wczoraj sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker. Wielu ekspertów negatywnie ocenia sposób konsultacji przez Ministerstwo Rozwoju tak istotnych ze społeczno-gospodarczego interesu kraju dokumentów Rady.

 • Wszystko o abonamencie medycznym

  Stosunkowo nowym zjawiskiem na polskim rynku usług medycznych są abonamenty pracownicze. Rynek usług medycznych w zakresie abonamentów medycznych rozwija się bardzo prężnie i tendencja ta będzie rosła. Jedną ze stron umowy o abonament medyczny jest świadczeniodawca, czyli podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych, drugą natomiast pracodawca.

 • 12 mld zł z UE na unowocześnienie polskiej służby zdrowia. Wzorem do naśladowania może być Holandia

  W badaniach Euro Health Consumer Index holenderski system opieki zdrowotnej jest uznawany za najlepszy. Wprawdzie jego zbudowanie wiązało się z wysokimi nakładami, ale szybko się one zwróciły. Polski system także wymaga zmian. Unowocześnianiu służby zdrowia posłużą w najbliższych latach środki unijne - ok. 12 mld zł.

 • Wszyscy będą pracować na czas nieokreślony

  Długie okresy próbne przed zawarciem stałego kontraktu o pracę mają zastąpić umowy na czas określony, które są nadużywane przez firmy.

 • E-zwolnienia dla studentów?

  Czy ponad 1,3 mln studentów może legalnie korzystać z e-zwolnień? Czy ci, którzy oszukują uczelnię powinni spodziewać się weryfikacji stanu zdrowia (wzorem kontroli ZUS)? Choć wydaje się to niemożliwe, warto przyjrzeć się, w jaki sposób tego typu rozwiązania funkcjonują na uczelniach. Popularyzacja e-dokumentów zmienia przyszłość nie tylko polskiego biznesu, ale również edukacji