• Informacje na temat:

  wzrost gospodarczy w polsce gus

Artykuły na temat: wzrost gospodarczy w polsce gus
 • Wciąż zarabiamy mało - niewielu Polaków korzysta ze wzrostu gospodarczego

  Ponad połowy polskich rodzin nie stać na nagły wydatek rzędu 1 tys. zł! Nasze płace nie nadążają za wzrostem PKB.

 • GUS podał dane dotyczące wzrostu gospodarczego w Polsce

  Główny Urząd Statystyczny podał szacunki dotyczące wzrostu PKB w II kwartale 2018 roku. PKB w II kwartale 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. rok do roku (konsensus przewidywań 5,1 proc.). Przypomnijmy, że w I kwartale br. wzrost PKB sięgnął 5,2 proc.

 • Wzrost gospodarczy a rynek pracy

  ...którego zatrudnienie maleje, wynosi blisko 3,7 proc. Kształtowanie się opisywanych zmiennych przedstawiono na wykresie 2. Wzrost gospodarczy w Polsce oscylujący w granicach 3,5-4 proc. pozwala na(...) w intensywności kryzysu poprzedzającego wzrost gospodarczy i głębokich zmianach, jakie wywołał on w pracownikach i pracodawcach. " Jedną z wielu prób wyjaśnienia bezzatrudnieniowego wzrostu...

 • GUS poinformował o wzroście gospodarczym w Polsce

  PKB w I kw. 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. licząc rok do roku - oszacował Główny Urząd Statystyczny. Zdaniem analityków, nasza gospodarka nie traci impetu.

 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • Wzrost gospodarczy Polski na tle UE: Z tygrysa w marudera

  Opublikowane w środę dane GUS pokazują, że krajowa gospodarka rozwijała się najwolniej od trzech lat. Jednak to nie spadające tempo wzrostu niepokoi najbardziej, ale czynniki, które o tym decydują. Sugerują one, że koniec roku może być jeszcze słabszy i pierwszy raz w historii tempo rozwoju Unii Europejskiej będzie większe niż Polski - komentuje Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Pytlarczyk: Polska nie jest w pułapce średniego rozwoju, wzrost płac wyjdzie gospodarce na dobre

  ...nastawionych tylko na eksport to nie jest dobry pomysł - dodał. Wzrost PKB w 2017 r. wyniósł 4,6 proc. - wynika z szacunku GUS. Konsumpcja w ubiegłym roku wzrosła o 4,8 proc., a inwestycje o 5,4(...) stojących przed polską gospodarką. Ekonomista podkreślił, że inwestycje w ostatnich latach w Polsce charakteryzowały się wyższą produktywnością. - Inwestycje, które się w Polsce pojawiły, to już...

 • GUS podał dane dotyczące dynamiki polskiego PKB

  Produkt Krajowy Brutto w I kwartale 2016 r. wzrósł o 3,0 proc. rok do roku oraz spadł o 0,1 proc. kwartał do kwartału - wynika z wstępnego (flash) szacunku GUS. Ekonomiści ankietowani przez PAP oczekiwali, że w I kwartale 2016 r. gospodarka urosła o 3,5 proc.

 • Polska gospodarka wzywa biernych zawodowo

  Spadające poniżej granicy 5 proc. bezrobocie sugeruje, że w polskiej gospodarce dramatycznie kurczy się liczba rąk gotowych do podjęcia pracy, co zwykle utrudnia wzrost gospodarczy. Faktycznie jednak rezerwy wśród pracowników są jeszcze spore, największe tkwią w gronie ludzi biernych zawodowo - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Cztery wiadomości dobre i cztery złe - nowe dane GUS

  W 2017 r. Polska rozwijała się najszybciej od sześciu lat - informuje GUS. W ostatnim kwartale wreszcie ruszyły inwestycje, co pozwala z optymizmem spojrzeć na bieżący rok. GUS udostępnił także publikację o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju, która jednak już nie jest tak jednoznacznie optymistyczna - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.