• Informacje na temat:

  za co jest kaucja

Artykuły na temat: za co jest kaucja
 • Jesteś na wakacjach i chcesz wypożyczyć rower, kajak lub żaglówkę? Pracownik wypożyczalni sprzętu sportowego nie ma prawa żądać dokumentu tożsamości jako...

 • Będzie kaucja za plastikowe butelki. Napoje podrożeją

  Resort środowiska jest skłonny poprzeć samorządowców, którzy domagają się wprowadzenia takiej opłaty. Trwają analizy - wynika z ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Posiadanie patentu jest konieczne w przypadku uprawiania turystyki wodnej na jachtach żaglowych o długości kadłuba powyżej 7,5 m lub motorowych o mocy silnika powyżej 10 kW. Wystarczy, aby jeden(...) umiejętności dobrze posiadać również dla własnego bezpieczeństwa. Do wakacji jest jeszcze trochę czasu i myślę, że warto zapisać się na odpowiedni kurs. Nawet jeśli mąż niegdyś świetnie sobie radził za...

 • Czy wprowadzenie kaucji za plastikowe opakowania będzie opłacalne?

  Obowiązkowa kaucja za plastikowe butelki? Ministerstwo Środowiska rozważa taką możliwość. Wszystko po to, by usprawnić recykling. Pomysł z pozoru wydaje się dobry, jednak, jak pokazuje przykład Niemiec, może się nie sprawdzić - system kaucyjny generuje tam rocznie 600 mln euro strat.

 • ...finansowym, który od razu ostudził jej zapał: – Wiedz, że mieszkanie w TBS nie jest własnością lokatora. Towarzystwa budują nieruchomości na wynajem, bo taka jest główna idea przyświecająca tej formie(...), w której starasz się o mieszkanie w TBS. Jeśli ją masz w innej, to najemcą staniesz się pod warunkiem, że przeniosłaś się ze względu na pracę – tłumaczył doradca. – A jakie jest kryterium dochodowe...

 • Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za opakowania po napojach

  Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za niektóre opakowania po napojach. To, czy tak się stanie, pokażą wyniki specjalnej analizy, której celem jest wypracowanie metod zwiększenia poziomu recyklingu odpadów komunalnych do 50-procent. Polska ma na to czas do 2020 roku.

 • Mam mieszkanie do wynajęcia. Słyszałam jednak, że jest to ryzykowne, bo najemcy mogą zniszczyć lokal i nie zwrócić za to pieniędzy albo nie będą chcieli się wyprowadzić. Jak się przed tym zabezpieczyć?

 • System kaucji za opakowania jest za drogi. Rząd stawia na kosze do selektywnej zbiórki

  Państwa unijne, które wprowadziły system kaucyjny na opakowania, uzyskują około 90 proc. zwrotów. Ich cel to 50 proc. recyklingu surowców wtórnych w 2020 r. W Polsce z odzyskiem 28-proc. jesteśmy w połowie drogi. Ale resort środowiska obawia się o koszty tego rozwiązania, szacowane na 19-24 mld zł w ciągu pięciu lat. W zamian proponuje zwiększenie efektywności selektywnej zbiórki odpadów.

 • Wybierz taką umowę najmu, która jest dla ciebie bardziej korzystna.

 • Sklepy będą zmuszone do wprowadzenia kaucji za butelki plastikowe

  Unia Europejska wskazuje, że od 2025 r. poziom zbiórki i recyklingu plastikowych butelek na napoje jednorazowego użytku ma wynieść 77 proc., a do 2029 r. - 90 proc. Eksperci PwC wyjaśniają, że w sklepie do ceny produktu będzie doliczana opłata, która w momencie oddania butelki będzie zwracana konsumentowi.