• Informacje na temat:

  za co policja może zatrzymać prawo jazdy

Artykuły na temat: za co policja może zatrzymać prawo jazdy
 • W maju policjanci zatrzymali 1,2 tys. praw jazdy – prawie tyle, ile łącznie w 2013 i 2012 roku – podał „Dziennik Gazeta Prawna”.

 • Rewolucja w systemie badań okresowych pojazdów: spóźniony przegląd będzie słono kosztował

  Nawet 200 km do przejechania, by zdobyć stempel w dowodzie rejestracyjnym, i to za dwa razy wyższą cenę? Taki może być efekt nowych przepisów, które proponuje rząd dla zapominalskich kierowców. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) szykuje rewolucję w systemie badań okresowych pojazdów. Przegapienie terminu badań może sporo kosztować - czasu i pieniędzy.

 • Syn, prowadząc samochód, nazbierał 27 punktów karnych. Poszedł na szkolenie, które miało część wykasować, a mimo to starosta zatrzymał mu prawo jazdy. Jakim prawem, skoro bratanek, mając 23 punkty, 6 skasował na szkoleniu? Danuta R. z Radomia.

 • Będą ułatwienia w tymczasowej rejestracji aut dla producentów i sprzedawców

  Rząd chce umożliwić rejestrację wielu samochodów na jeden numer i jeden dokument. Taki "profesjonalny dowód rejestracyjny" ma ułatwić życie m.in. producentom samochodów, którzy muszą przetestować swoje auta, a także sprzedawcom aut. Obecnie muszą bowiem oni każdy pojazd rejestrować oddzielnie.

 • Szwagier wracał w nocy z lotniska. Droga była pusta, więc jechał szybko. Policja zabrała uprawnienia do prowadzenia samochodu. Czy to zgodne z naszym prawem? Adam Zawistowski z Warszawy...

 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Wciąż słyszymy – zwłaszcza po długich weekendach – że policja znowu zatrzymała wielu pijanych kierowców! Czy to się zmieni? Teraz obowiązują surowsze kary!

 • Na drogach co kraj, to obyczaj

  W Polsce mamy dziś niespełna 1,5 tys. km autostrad - trzy czwarte tego, co było zaplanowane, kiedy ruszał inwestycje z unijnego budżetu 2007-2013. Na ich budowę od 2007 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała ok. 85 mld zł. 741 km to drogi płatne. I tutaj zaczyna się zamieszanie.

 • Syn wraz z kolegą uczyli się jeździć na lokalnej drodze. Żaden nie miał prawa jazdy. Zatrzymała ich policja i chciała odholować auto. Czy miała takie prawo? Szczęśliwie zjawił się mąż i auto odzyskał. Magdalena P. spod Warszawy...

 • Za duża prędkość czy jazda po kilku piwach to bardzo prosta droga do... utraty prawa jazdy.