• Informacje na temat:

  zabezpieczenie przeciwpowodziowe

Artykuły na temat: zabezpieczenie przeciwpowodziowe
 • Priorytetem rządu są inwestycje na Odrze, gdzie wkrótce ruszą prace związane z likwidacją wąskich gardeł. Realizacja rządowego programu ma przynieść korzyści całej gospodarce - rozwinie się transport rzeczny, a wraz z nim ta gałąź przemysłu, oraz poprawi się bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Żeglowność rzek ma być przywrócona do 2030 roku, co w sumie ma kosztować 70 mld zł.

 • Resort środowiska: Będą niższe opłaty dla producentów wód butelkowanych

  - Producenci napojów, wód butelkowanych zapłacą mniej za wodę podziemną - zapowiedział wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Dodał, że projekt nowego prawa wodnego zostanie przyjęty przez rząd najprawdopodobniej pod koniec lipca.

 • W ramach rządu przygotujemy plan działań dotyczący rozwoju śródlądowych dróg wodnych. Jego opracowanie to kwestia kilkunastu najbliższych miesięcy - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że koszt zagospodarowania tych szlaków wodnych to 60-150 mld zł.

 • Opłaty za pobór wody będą niższe niż proponuje resort środowiska - Kowalczyk

  - Opłaty za pobór wód powierzchniowych i podziemnych będą zdecydowanie niższe od tych zaproponowanych w projekcie nowego Prawa wodnego - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Przeciwko nowym, wysokim stawkom protestuje biznes, m.in. hodowcy ryb oraz rolnicy.

 • Mieszkanie plus pozwoli nam dogonić Unię Europejską

  Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, ustawa o KZN umożliwi wykorzystanie pod budownictwo mieszkaniowe gruntów należących do Skarbu Państwa. Działalność KZN będzie stanowiła fundament realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Spowoduje, że w perspektywie 10 lat liczba mieszkań na 1 tys. mieszkańców osiągnie w Polsce średnią unijną. (435 mieszkań na 1000 osób).

 • W rządowych programach wspierających kupno mieszkania na kredyt kryją się pułapki i niesprawiedliwości. Przykładem może być program MdM, wymyślony przez poprzedni rząd. Programy zwiększały popyt, co w niektórych miastach powodowało wzrost cen. Mieszkańcy dużych miast też w różnym stopniu mogli skorzystać z rządowego wsparcia finansowego.

 • Zapory przeciwpowodziowe wyprodukowane przez Lubawę S.A, spółkę należącą do Grupy Kapitałowej Lubawa trafiły do stolicy Węgier. Lubawa dostarczyła półtora kilometra innowacyjnych, mobilnych zapór przeciwpowodziowych. Osobiście wizytował je premier Węgier Viktor Orban.

 • Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział we wtorek w Malborku, że będzie sprzyjać zagospodarowaniu rzeki Wisły, by móc korzystać z jej walorów turystycznych i komunikacyjnych. Wisłę trzeba "umiejętnie zaprzęgać do dalszej pracy" - dodał.

 • Zarząd NAVIMOR-INVEST S.A. z siedzibą w Gdańsku (Emitent), informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał i podpisał umowę, z Inwestorem - Povodi Labe Hradec...