• Informacje na temat:

  zablokowanie komputera przez policję

Artykuły na temat: zablokowanie komputera przez policję
 • ...ci grozi przez internet, nie wahaj się, zawiadom policję. Znalazłaś w internecie niesłuszne oskarżenia na swój temat lub krytykę dotyczącą twojej firmy Na portalu społecznościowym regularnie(...)Problemy w internecie Nie unikniesz podawania swoich danych, jeśli chcesz kupować, płacić i kontaktować się ze znajomymi przez internet. Udostępniaj jednak tylko te niezbędne. Według raportu...

 • Hakerzy wykorzystują pliki cookies

  Zdaniem ekspertów od bezpieczeństwa, hakerzy coraz częściej wykorzystują informacje zbierane przez pliki cookies. Takie ataki nie są blokowane przez systemy antywirusowe

 • Fiskus chce znać adres IP, z którego logował się klient banku

  Nie będzie można składać skarg na trzydniowe blokowanie rachunków. Szef KAS będzie mógł zarządzić blokadę lokat terminowych.

 • Od Estonii do Giejropy, czyli jak działa rosyjska cyberruletka

  Rosja po raz pierwszy pokazała swoje cyberpazury w 2007 roku, kiedy zaatakowała Estonię. Teraz ich ślady widać już wszędzie. Rosyjska cyberwojna posługuje się obecnie bardziej miękkimi narzędziami, ale są on równie niebezpieczne - ostrzegają analitycy NATO. Rosja atakuje mózgi. W jaki sposób?

 • Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Właśnie rośnie nowa piramida finansowa, a co robią organy państwa?

  Sprawa Amber Gold niczego nas nie nauczyła. W stolicy konferencję dla ponad tysiąca osób zorganizowała firma DasCoin, którą eksperci nazywają piramidą finansową. Prokuratura tłumaczy, że dopóki nie zgłaszają się pokrzywdzeni, dopóty nie ma problemu.

 • Pod żadnym pozorem nie należy tego płacić

  - Hakerzy atakują podszywając się pod stróżów prawa. Policja deklaruje pomoc, ale pod warunkiem oddania komputera w ręce policyjnych biegłych na kilka tygodni - informuje "Dziennik Polski".

 • Polska na siódmym miejscu na świecie

  Po raz pierwszy od 2005 r. wzrosła ilość najpoważniejszych incydentów w internecie, które wymagały ręcznej interwencji pracowników CERT Polska, organizacji pilnującej bezpieczeństwa w sieci. Coraz częściej podszywający się pod służby publiczne przestępcy żądają od nas zapłaty mandatu za nielegalne oprogramowanie.

 • Plątanina domysłów, poszlak, niejasnych wskazówek, otaczająca sprawę Romana Kluski zdaje się wskazywać, że w Polsce nie sposób prowadzić działalności gospodarczej na wielką skalę bez koncesji na rzecz ludzi władzy. Przekonania sądeckiego biznesmena, że padł ofiarą zorganizowanej akcji nikt nie stara się obalić lub potwierdzić. Zdeterminowany nie wyklucza, że sprawiedliwości dochodzić będzie przed Europejskim Trybunałem Stanu w Strasburgu.

 • Broń się przed skimmingiem

  W ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość przestępstw związanych z kartami płatniczymi. Dzieje się tak, ponieważ z jednej strony kart jest na naszym rynku coraz więcej, a z drugiej urządzenia do ich kopiowania stają się coraz tańsze i łatwo dostępne.

 • Karty nadają się świetnie jako obiekt działań przestępczych. Pomimo swojego małego rozmiaru mogą bowiem stanowić niewyczerpane źródło pieniędzy. Dlatego właśnie, od początku istnienia kart płatniczych, są one bezustannie wykorzystywane w sposób niezgodny z prawem.