• Informacje na temat:

  zabrze plan miasta

Artykuły na temat: zabrze plan miasta
 • Wyludnia się nasz kraj i duże miasta

  Analizy demograficzne nie pozostawiają złudzeń. W ciągu następnych kilku lat utrzymywać się będzie trend spadkowy w przypadku liczby osób zamieszkujących największe polskie miasta. Główną przyczyną obserwowanej tendencji jest migracja mieszkańców na tereny podmiejskie.

 • Niegospodarność przy budowie stadionu Górnika Zabrze. Jest śledztwo

  Prokuratura Apelacyjna w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie niegospodarności przy budowie stadionu Górnika Zabrze. Zawiadomienie złożyło stowarzyszenie "Lepsze Zabrze".

 • Woźny: Ruszą indywidualne programy antysmogowe dla miast

  Ustalone są już warunki przyznawania dopłat i ulg dla gospodarstw domowych, w których konieczna jest wymiana pieca czy ocieplenie budynku. W zależności od dochodów będzie można liczyć na dotację finansową bądź ulgę wliczoną w PIT.

 • Plan dla KW: Do likwidacji stare zakłady w bardzo różnym otoczeniu

  Wszystkie cztery kopalnie, których likwidację w swoim planie dla Kompanii Węglowej zapowiedział rząd, to zakłady o wieloletniej historii. Działają w bardzo różnym otoczeniu - ich likwidacja może być szczególnie dotkliwa w niezamożnym Bytomiu czy niewielkich Brzeszczach.

 • Unia dofinansuje 16 polskich projektów infrastrukturalnych

  Unia Europejska dofinansuje 16 polskich inwestycji infrastrukturalnych i transportowych kwotą 8 mld zł z Instrumentu Łącząc Europę (CEF) - poinformowano w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

 • Nie tylko Zakopane dusi się w smogu

  Od niemal tygodnia Zakopane dusi się w rekordowym smogu. Tak źle nie było od lat. Władze miasta deklarują chęć walki z problemem, ale jednocześnie nie chcą skorzystać ze skutecznych narzędzi, które daje przyjęta niedawno ustawa antysmogowa.

 • Za 10-15 lat powstaną tzw. getta biedy, w których zostaną starsi i ubożsi Polacy. Wszystkiemu winna suburbanizacja?

  Prognozy ekspertów na temat skutków tego zjawiska są dość mocno podzielone. Jedni twierdzą, że tańsze ceny nieruchomości w mniejszych miejscowościach doprowadzą do wyludnienia miast. Będą pustoszały osiedla z wielkiej płyty i kwartały starych kamienic. Pogorszą się też warunki życia mieszkańców dużych aglomeracji. Powodem tego będzie m.in. odpływ sporej części podatników, którzy nadal będą korzystać z infrastruktury, pracując lub ucząc się w stolicy województwa. Dla odmiany, inni specjaliści...

 • Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, rząd na wczorajszym posiedzeniu w Białymstoku przyjął plan dla kolei. Minister infrastruktury i rozwoju przedstawiła rządowi plany inwestycji kolejowych na kolejne 8 lat.

 • Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej

  Co wydarzyłoby się w polskich miastach, gdybyśmy przyjęli francuski system ostrzegania przed smogiem? Polski Alarm Smogowy przeanalizował zanieczyszczenie powietrza w 6 polskich miastach w roku 2016. Okazuje się, że to co w Paryżu uznawane jest za największy smog od dekady, w Polsce jest na porządku dziennym, a władze nie informują mieszkańców o zagrożeniu.

 • Rada Ministrów przyjęła projekt, który pozwoli w najbliższych latach uruchomić 883 mln zł na termomodernizację domów i wymianę pieców węglowych w najbardziej zanieczyszczonych smogiem miastach - wynika z komunikatu CIR. Ponad 700 mln zł pochodzić ma z tzw. opłaty foliówkowej.