• Informacje na temat:

  zabytki na sprzedaż

Artykuły na temat: zabytki na sprzedaż
 • Jak promować polskie zabytki?

  Czy dolnośląski Zamek Czocha będzie siedzibą dla fanów Harry'ego Pottera, którzy zorganizują tam szkołę czarnoksiężników? Niedawno głośno o tej inicjatywie było w mediach. Czy ma jakiekolwiek racje bytu? Wątpliwe, bo Zamek Czocha nie jest na sprzedaż. W każdym razie nawiązanie do kultury popularnej wypromowało rodzimy zabytek na całym świecie...

 • Relikty budowli pałacowo-sakralnej na Ostrowie Lednickim - nowe monety okolicznościowe NBP z serii "Zabytki kultury w Polsce"

  We wtorek 2 czerwca 2015 r. Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu srebrną okolicznościową monetę 20-złotową "Relikty budowli pałacowo-sakralnej na Ostrowie Lednickim", kontynuującą serię "Zabytki kultury w Polsce". W dniu emisji, na Ostrowie Lednickim, wystawę promującą monetę otworzą prof. Eugeniusz Gatnar, członek Zarządu NBP oraz prof. Andrzej Wyrwa, dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na

 • Sprzedaż nieruchomości może być niemożliwa

  Uprawnienie właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości do zbycia swego prawa doznaje wielu ograniczeń. Niejednokrotnie, żeby zbyć nieruchomość, trzeba dokonać dodatkowych czynności, które pozwolą zrobić to skutecznie. Mogą się również zdarzyć sytuacje, w których - z uwagi na wspomniane ograniczenia - przeprowadzenie transakcji okaże się niemożliwe bądź niecelowe.

 • Sprzedaż apartamentów w Polsce na przykładzie sześciu miast

  Około 15-20 tys. zł za metr kwadratowy - tyle średnio kosztują apartamenty w projektach deweloperskich z najwyższej półki. Najdroższym rynkiem w kraju pozostaje oczywiście Warszawa. W tym tekście sprawdziliśmy ceny i lokalizacje ekskluzywnych nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego w stolicy i wybranych miastach regionalnych.

 • Zabezpieczenie przy nabywaniu nieruchomości

  Obrót nieruchomościami jest sformalizowany i wiąże się między innymi z koniecznością zawarcia umowy w formie aktu notarialnego oraz dokonaniem wpisu w księdze wieczystej. Z uwagi na wartość nieruchomości oraz ich znaczenie należy także zadbać o należyte zabezpieczenie interesów nabywcy nieruchomości.

 • Czy warto inwestować w zabytkowe nieruchomości?

  Najwięcej zabytkowych pałaców i zamków w Polsce znajdziemy na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Mazowszu. Stan takich zabytków się poprawia. Z roku na rok przybywa odrestaurowanych obiektów, które pełnią nowe funkcje komercyjne - głównie hotelowe.

 • Polskie pałace i zamki na sprzedaż

  Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zakup własnego pałacu, zamku czy dworu zaczyna przeradzać się w modę, swoisty trend, wśród najbogatszych, którzy własną nieruchomość zabytkową zaczynają traktować jako obowiązkową pozycję na swojej liście majątkowej.

 • Kościoły coraz bardziej atrakcyjne na rynku nieruchomości

  Byłe kościoły dostosowane do nowych funkcji to zjawisko, które w Europie Zachodniej nie jest niczym nowym. W tamtejszych, mocno zlaicyzowanych społeczeństwach, do dawnych obiektów sakralnych podchodzi się po prostu jako do atrakcyjnych, oryginalnych nieruchomości. Zdarza się, że sprzedażą takich obiektów zajmują się same wspólnoty wyznaniowe. U nas ofert sprzedaży kościołów jest dużo mniej, ale

 • PKP SA sprzedało zabytkowy tabor. Pocięli go na złom

  PKP SA informuje, że 163 spośród 170 sztuk zabytkowego taboru wystawionego w marcu 2014 na sprzedaż znalazło nowych nabywców. Kolejny tabor sprzedano we wrześniu. Niestety, tym razem nabywcy okazali się nieuczciwi. Czytelnicy donoszą, że zabytkowe pociągi pocięto na złom.

 • Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Utrzymuje się wysoka koniunktura na rynku nieruchomości zabytkowych w Polsce. Wartość transakcji dokonywanych rok rocznie ocenia się na około 75 mln zł, jednak wraz z tymi, przeprowadzanymi w segmencie historycznych obiektów komercyjnych może być ona wielokrotnie większa.