• Informacje na temat:

  zadłużenia europy

Artykuły na temat: zadłużenia europy
 • Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób, które ogłaszając upadłość, wychodzą z pętli zadłużenia. Jest to efekt zmiany przepisów – na takie, które rzeczywiście to umożliwiają.

 • Nowy Szlak Jedwabny - pułapka zadłużenia?

  Europejskie firmy skarżą się, że nie mają szans w przetargach na rozbudowę infrastruktury. Inne kraje wpadają w pułapkę zadłużenia.

 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  Od wielu miesięcy z coraz większym zniechęceniem obserwujemy kolejne szczyty Unii Europejskiej, które mają w cudowny sposób rozwiązać strukturalne problemy zadłużenia, niskiej konkurencyjności gospodarczej Europy, bezrobocia, zatorów płatniczych, niewypłacalności banków. Właściwie lista priorytetowych spraw do rozwiązania i najbardziej palących problemów jest już tak długa, że samo ich...

 • Polacy wśród najbardziej zadłużonych członków UE. Kredyty idą w górę

  W ciągu ostatnich 12 miesięcy Polacy zaciągnęli kredyty konsumpcyjne o wartości 68 mld zł - wynika z danych NBP. Wartość umów nie rośnie szybko, ale ponieważ przeciętny okres kredytowania się wydłuża, to zadłużenie idzie w górę.

 • Praca dla specjalistów ds. księgowości również w mniejszych miastach

  ...większość z nich to pracodawcy z krajów Europy Zachodniej. Teraz przyszedł czas na kolejne inwestycje, ale paradoksalnie w mniejszych ośrodkach.

 • Gwiazda Europy sprzedana za 4 mld 305 mln złotych

  Brytyjski rząd sprzedał za ponad 750 mln funtów (4 mld 305 mln zł) swój 40-proc. pakiet udziałów w konsorcjum Eurostar (Gwiazda Europy), które zarządza połączeniem kolejowym pod kanałem La Manche.

 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ...czy wodę zdatną do picia. Z drugiej, dziś już nikt nie mówi, że ryzyko związane z terrorem jest wydumane - wiadomo, że co najmniej jeden z paryskich zamachowców dostał się do Europy właśnie w rzece(...), a całą akcję koordynowała unijna agencja Frontex. W sumie w 2015 r. do Europy przybyło ok. 1 mln imigrantów. Do połowy 2016 - jak podaje Międzynarodowa Organizacja Migracji (IOfM) - ta liczba wyniosła 204

 • Uwaga: Polacy coraz bardziej zadłużeni

  Na jednego Polaka przypada przeciętnie 2,3 tys. euro kredytu hipotecznego. Pod tym względem jesteśmy w ogonie Europy, w pięciu krajach zadłużenie mieszkańców jest wyższe od naszego dziesięciokrotnie lub więcej.

 • ​"Washington Post": Niemcy nowym eldorado dla imigrantów

  ...przestrzeni ostatnich paru lat pozycja Niemiec jako niekwestionowanego lidera gospodarczego Europy przyciąga tu mieszkańców innych krajów kontynentu, ciężko dotkniętych skutkami kryzysu zadłużenia. Ale(...) popularności antyimigracyjnych czy skrajnie prawicowych partii jest nieporównywalny z nasileniem podobnych tendencji w innych krajach Europy, podkreśla dziennik. Eksperci mówią też o stosunkowo dużej liczbie...

 • - Może się wydawać, że Polacy toną w długach. Okazuje się jednak, że na tle innych mieszkańców Europy jesteśmy oszczędni. Wyjątkiem jest czas świąt i moment, w którym rozważamy zakup auta - mówi Jolanta Mróz z Kredyt Inkaso.