• Informacje na temat:

  zadluzenia gmin

Artykuły na temat: zadluzenia gmin
 • Coraz więcej gmin, wspólnot albo spółdzielni mieszkaniowych umożliwia odpracowanie zaległości w czynszu. Właściciele mieszkań lub lokatorzy...

 • "Rzeczpospolita": Ryzykowny romans gmin z parabankami

  Sytuacja gospodarcza samorządów pogarsza się z roku na rok. W minionych trzech latach ich długi wzrosły o prawie 4,3 mld zł i w końcówce ub. roku przekroczyły 72,1 mld zł, podaje "Rzeczpospolita".

 • Podwyżki pensji i nowe limuzyny, czyli samorządowy skok na kasę

  W dużych samorządach pensje już dochodzą do limitów, więc modne są zakupy. W małych gminach chętniej dosypują pieniędzy włodarzom.

 • Podatki i opłaty lokalne. Nowy obowiązek dla gmin

  Prezydent RP podpisał wczoraj nowelę ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. - Gminy będą przekazywać resortowi finansów sprawozdania podatkowe - przewiduje znowelizowana ustawa o podatkach i opłatach lokalnych.

 • O ile może wzrosnąć czynsz? Jak często? Wyjaśniamy przepisy obowiązujące we wspólnocie, spółdzielni, gminie i prywatnej kamienicy.

 • Rząd zajmie się najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. Już wiadomo, kto będzie rozmawiał z parabankami...

  Administracja rządowa przechodzi do działania w sprawie najbardziej zadłużonej gminy w Polsce. Przygotowany jest już projekt specustawy, który ma doprowadzić do likwidacji zadłużonych po uszy Ostrowic. Plan zakłada też m.in. bezprecedensowe wejście Skarbu Państwa na drogę sądową z instytucjami, które udzielały gminie pożyczek na wysoki procent.

 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  ..., na przykładzie wyborów do Izby Gmin - to prawo głosu dla wszystkich za wyjątkiem dzieci, nieletnich, skazanych, szaleńców, kobiet (to stary dowcip) oraz członków Izby Lordów. Ale poza tym głosować...

 • Najbardziej i najmniej zadłużone gminy

  Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Warszawa ma najwyższy dług całkowity - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • Gdy nie starcza na bieżące rachunki

  ...na to, gdzie mamy dług: w spółdzielni, zakładzie energetycznym, banku, należy poinformować te instytucje o swoich kłopotach. Warto też udać się do gminy i zapytać o możliwość wsparcia. Pomoc w opłacie czynszu i prądu Dodatek mieszkaniowy Wniosek składa się w miejskim lub gminnym ośrodku pomocy społecznej (MOPS lub GOPS). Druki są do pobrania na miejscu albo na stronie internetowej ośrodka...

 • BIG InfoMonitor: Długi się przedawniają, ale nie znikają

  Przedawnienie pozwalające zgodnie z prawem nie zwrócić np. kredytu, nie zapłacić czynszu lub składki ZUS może nastąpić już po 6 miesiącach lub dopiero po 10 latach. Przedawnienie nie uchroni jednak od wpisu do rejestru dłużników, który pokaże brak wiarygodności i przeszkodzi w zaciąganiu kolejnych zobowiązań.