• Informacje na temat:

  zadłużenia samorządów

Artykuły na temat: zadłużenia samorządów
 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów. Dziś więźniowie mogą wykonywać dla samorządów tylko prace porządkowe, rząd chce powiększyć ten katalog, tak by mogli być zatrudniani także przykładowo przy(...) zarobkowania i tym samym np. spłacania zadłużenia czy też zasądzonych alimentów. Praca jest też alternatywą dla więziennej nudy" - mówi kpt. Bartłomiej Turbiarz z Zespołu Prasowego Służby Więziennej...

 • Coraz więcej samorządów decyduje się na kosztowne finansowanie w pozabankowych instytucjach finansowych, tzw. parabankach, dlatego konieczne jest wprowadzenie mechanizmów zabezpieczających samorządy przed niekontrolowanym zadłużaniem - uważa Najwyższa Izba Kontroli.

 • Długi samorządów w parabankach. Gminy mają kłopoty

  Rewal, Bielice i Ostrowice - to trzy gminy, które oprócz województwa zachodniopomorskiego łączy jeszcze jedno. Wszystkie wpadły w poważne tarapaty finansowe.

 • HAWE Telekom - Spółka z Grupy HAWE - rozwija sprzedaż usług w ramach nowej drogi transmisyjnej z Ukrainy do Frankfurtu i znacząco obniżyła swoje zadłużenie. Spółka podpisała umowę na dzierżawę włókien światłowodowych z ukraińskim operatorem Datagroup i spłaciła m.in. ratę pożyczki w Agencji Rozwoju Przemysłu.

 • Ponad 164 mln zł wynosiło zadłużenie samorządów w parabankach na koniec 2016 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort szykuje nową ustawę, która wyeliminuje patologie w tym obszarze.

 • FOR: Polski dług powstał przez ostatnie 15 lat!

  Prawie połowa naszego długu publicznego powstała w ciągu ostatnich 15 lat. Jeszcze w 2000 roku polski dług publiczny wynosił 359 mld zł (w cenach stałych z 2010 roku), a do końca 2015 roku osiągnął poziom 859 mld zł.

 • Nowe inwestycje i coraz większe dziury w budżecie. Ten rok przyniesie istotny, 12-procentowy wzrost zadłużenia samorządów w państwach naszego regionu. Tak wynika z badania agencji Standard&Poor's, o którym pisze "Puls Biznesu".

 • Najbardziej i najmniej zadłużone gminy

  Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Warszawa ma najwyższy dług całkowity - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • Rząd zajmie się najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. Już wiadomo, kto będzie rozmawiał z parabankami...

  Administracja rządowa przechodzi do działania w sprawie najbardziej zadłużonej gminy w Polsce. Przygotowany jest już projekt specustawy, który ma doprowadzić do likwidacji zadłużonych po uszy Ostrowic. Plan zakłada też m.in. bezprecedensowe wejście Skarbu Państwa na drogę sądową z instytucjami, które udzielały gminie pożyczek na wysoki procent.

 • Deficyt sektora finansów w 2017 roku 1,5 proc.; dług 50,6 proc.

  Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 roku stanowił 1,5 proc. PKB, natomiast dług sektora ukształtował się na poziomie 50,6 proc. PKB - podał we wtorek we wstępnym szacunku Główny Urząd Statystyczny.