• Informacje na temat:

  zadłużenie gmin powody

Artykuły na temat: zadłużenie gmin powody
 • O ile może wzrosnąć czynsz? Jak często? Wyjaśniamy przepisy obowiązujące we wspólnocie, spółdzielni, gminie i prywatnej kamienicy.

 • Najbardziej i najmniej zadłużone gminy

  Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Warszawa ma najwyższy dług całkowity - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • ...– trzeba szukać wsparcia. Jeżeli żadne z was nie może znaleźć zatrudnienia, najlepiej w pierwszej kolejności zgłosić się do powiatowego urzędu pracy, miejskiego lub gminnego ośrodka pomocy społecznej(...) miasta lub gminy z wnioskiem o specjalne dodatki. Tzw. dodatek mieszkaniowy można otrzymać, gdy spełni się dwa warunki. Dochód na jedną osobę w rodzinie nie może przekraczać 1055,56 zł brutto...

 • BIG InfoMonitor: Długi się przedawniają, ale nie znikają

  Przedawnienie pozwalające zgodnie z prawem nie zwrócić np. kredytu, nie zapłacić czynszu lub składki ZUS może nastąpić już po 6 miesiącach lub dopiero po 10 latach. Przedawnienie nie uchroni jednak od wpisu do rejestru dłużników, który pokaże brak wiarygodności i przeszkodzi w zaciąganiu kolejnych zobowiązań.

 • Samorządy już liczą straty

  Z powodu zapowiadanego podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł ucierpią samorządy. Wpływy do ich budżetu mogą spaść nawet o blisko 9 mld zł, wzrośnie wówczas liczba gmin i powiatów z deficytem.

 • Ponad 75 tys. dłużników alimentacyjnych miało kłopoty z powodu obecności w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor

  Niesolidni rodzice chwytają się różnych sposobów, aby uniknąć płacenia alimentów na dzieci: ukrywają dochody pracując w szarej strefie, przepisują majątek na inne osoby, tak by komornik nie mógł nic wyegzekwować, przekazują od czasu do czasu symboliczne sumy, aby uniknąć kary więzienia grożącej za uporczywe uchylanie się od łożenia na dziecko. Dzięki wpisom do Rejestrów Dłużników BIG, dłużnikom alimentacyjnym nie udaje się całkowicie ukryć.

 • Z czym wiąże się wpisanie dłużnika do bazy nierzetelnych płatników

  Polacy ciągle powiększają swoje długi. Na koniec 2014 roku zaległe zadłużenie Polaków wyniosło 40,94 mld zł i było to o 1,1 mld zł więcej niż przed rokiem.

 • Długi samorządów w parabankach. Gminy mają kłopoty

  Rewal, Bielice i Ostrowice - to trzy gminy, które oprócz województwa zachodniopomorskiego łączy jeszcze jedno. Wszystkie wpadły w poważne tarapaty finansowe.

 • Chociaż gmina bankrut odchodzi do historii, to w kolejce do niechlubnego tytułu stoją inne jednostki. Muszą oszczędzać, ale to może pozbawić je unijnych dotacji.

 • Wolta brytyjskiego rządu w sprawie budżetu

  Brytyjski rząd wycofuje się z podwyżek ubezpieczeń dla samozatrudnionych. Tydzień temu minister skarbu mówił, że mają one pomóc krajowi w niepewnych czasach Brexitu. Teraz - po buncie we własnej partii - z pomysłu się wycofano. Ton komentarzy jest zgodny: to poważna polityczna wolta. A opozycja pyta, skąd rząd weźmie brakujące pieniądze.