• Informacje na temat:

  zadłuzenie grecji

Artykuły na temat: zadłuzenie grecji
 • Z powodu kryzysu zmniejsza się liczba Polaków w Grecji

  Kryzys gospodarczy w Grecji dotkął także mieszkających tam Polaków. Co roku zmniejsza się też liczba dzieci uczących się w polskiej szkole. Dziś obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 • Raport: Zadłużenie branży turystycznej w Polsce wzrosło do 14,8 mln zł

  Łączne zadłużenie branży turystycznej w Polsce notowane w Krajowym Rejestrze Długów wzrosło od początku lutego 2016 r. do marca 2017 r. o ok. 2 mln zł, z prawie 12,8 mln zł do 14,8 mln zł - wynika z najnowszego raportu KRD. Wskazano w nim jednocześnie, że zmniejszyła się liczba dłużników - z 458 do 440.

 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ...- najwięcej napływało Syryjczyków, Afgańczyków i Irakijczyków. Migranci zwyczajnie utknęli w borykającej się z bezrobociem i kryzysem zadłużenia Grecji. Sytuacja jest prozaiczna: słowa kanclerz Angeli(...) więc we własnym interesie. Gdyby nie zamknęli granicy, migranci utknęliby w ich kraju, a nie w Grecji. Jeszcze przed Chorwacją i Słowenią płot na granicy zbudowały Węgry, a dodatkowe kontrole...

 • Dziś upływa termin spłaty greckiego zadłużenia w wysokości 1,6 mld euro do Międzynarodowego Funduszu Walutowego i kończy się obecny program pomocy dla Grecji.

 • Islandia pokonała kryzys i zaprasza do pracy

  Po wielkiej zapaści gospodarczej, jaka dotknęła Islandię w 2008 r., kraj ten w ciągu zaledwie kilku lat dźwignął się z ekonomicznego dołka. Mieszkańcy wyspy, w tym także przebywający tam Polacy, najgorsze mają już za sobą. Gospodarka wróciła na ścieżkę wzrostu i znowu się rozwija.

 • Grecja - wstrzymano ponad 60 tysięcy emerytur

  W Grecji, od czasu reformy systemu emerytalnego w maju ubiegłego roku, ponad 60 tysięcy uprawnionych osób nie dostaje emerytur.

 • Czy Niemcy będą dopłacać do unijnego zasiłku dla bezrobotnych?

  Jeśli komisarz Andor postawi na swoim, Niemcy już wkrótce zaczną utrzymywać unijnych bezrobotnych.

 • 10,5 tys. zł na osobę wynosi zadłużenie Polaków z tytułu kredytów mieszkaniowych. Wskaźnik ten rośnie od wielu lat, łączne obciążenie hipotek polskich gospodarstw domowych przekracza już 22 proc. produktu krajowego brutto, co stawia nas w rzędzie z Czechami, Włochami, Litwą i Łotwą.

 • Nasze banki czekają. Duże ryzyko zwolnień

  Zwolnienia zapowiedziało już kilka banków, m.in. Citi Handlowy i Nordea. Mimo to, że polski sektor bankowy radzi sobie całkiem nieźle. Szczególnie na tle banków europejskich. Jednak problemy mogą pojawić się również w Polsce, przede wszystkim ze względu na sytuację w strefie euro i kolejne rekomendacje nadzoru.

 • Polska gospodarka przestała zaciągać dług za granicą, a zaczęła go spłacać. Zeszliśmy z drogi, która podążały Grecja czy Argentyna - informuje "Puls Biznesu". Przez ostatnie dwie dekady dług zewnętrzny Polski urósł o 82 proc. PKB i był to jeden z najwyższych wskaźników w regionie.