• Informacje na temat:

  zadłużenie krajów

Artykuły na temat: zadłużenie krajów
 • W których krajach najtrudniej znaleźć pracę?

  Z danych przedstawionych niedawno przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że z 30 najbogatszych krajów, w tym USA, Japonii i Niemiec, bezrobocie wzrośnie najbardziej(...) robić na rozmowie kwalifikacyjnej 10 najlepszych zawodów roku 2010 Urzędnicy europejscy zmagają się z zadłużeniem Grecji, jednak dużo rozleglejszym i bardziej odczuwalnym problemem w wielu...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października wzrosło o 1,0 proc. mdm do 767.516,1 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.

 • ...zestawienia krajów, w których w przyszłym roku będzie panował największy optymizm w zatrudnianiu. Perspektywy zatrudnienia netto w Brazylii - liczba przepytanych pracodawców, którzy planują zwiększyć(...) o prognozy zatrudnienia w pierwszym kwartale 2011 r. Niemal połowa - 47 proc. - pochodziła z 10 krajów obu Ameryk, 24 proc. z ośmiu krajów Azji i Pacyfiku, a 29 proc. z Europy, Bliskiego Wschodu...

 • 10,5 tys. zł na osobę wynosi zadłużenie Polaków z tytułu kredytów mieszkaniowych. Wskaźnik ten rośnie od wielu lat, łączne obciążenie hipotek polskich gospodarstw domowych przekracza już 22 proc. produktu krajowego brutto, co stawia nas w rzędzie z Czechami, Włochami, Litwą i Łotwą.

 • Raport: Automatyzacja może być groźna dla budżetów państw

  ...około 236 mld dol. (40 proc.) było skierowanych do krajów Unii Europejskiej charakteryzujących się niskimi podatkami, w szczególności Irlandii, Holandii, Luksemburga lub na Maltę" - czytamy w raporcie. Pozostałe około 381 mld dol. wysłano do krajów o niskim opodatkowaniu poza UE, przede wszystkim na Karaiby (ok. 15,7 proc. całkowitych zysków), do Singapuru (11,4 proc.) i Szwajcarii (9,4 proc...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o ponad 6 mld zł

  Zadłużenie Skarbu Państwa w styczniu wyniosło 934,7 mld zł, co oznacza wzrost o 6,2 mld zł, lub 0,7 proc. wobec grudnia 2017 r. - poinformował MF. Polska w ostatnich trzech latach miała największy z krajów UE przyrost długu publicznego w relacji do PKB i to w sytuacji dobrej koniunktury piszą analitycy.

 • Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób, które ogłaszając upadłość, wychodzą z pętli zadłużenia. Jest to efekt zmiany przepisów – na takie, które rzeczywiście to umożliwiają.

 • Poziom zadłużenia Polaków niższy niż unijna średnia

  NBP opublikował dane, z których wynika, że dług wszystkich polskich gospodarstw domowych i firm sięga 74,8 proc. polskiego PKB. Wciąż jesteśmy jednym z najmniej zadłużonych prywatnie krajów w całej UE - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Jak odzyskać długi z zagranicy?

  Dłużnik mieszkający lub mający swoją siedzibę za granicą to duży problem dla każdego wierzyciela w Polsce. Już na terenie własnego kraju odzyskanie długu może wiązać się z nie lada problemami, a za granicą kłopoty te mogą zostać jeszcze zwielokrotnione. W takich chwilach każdemu wierzycielowi potrzebna jest istotna pomoc w zadłużeniu, dzięki której zyska szansę na odzyskanie pieniędzy.

 • Nowy Szlak Jedwabny - pułapka zadłużenia?

  Europejskie firmy skarżą się, że nie mają szans w przetargach na rozbudowę infrastruktury. Inne kraje wpadają w pułapkę zadłużenia.