• Informacje na temat:

  zadłużenie państw europejskich

Artykuły na temat: zadłużenie państw europejskich
 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  ...wzrostu, inwestycji i pracy, który nie tworzy jednak twardych obligacji dla państw, a jedynie prezentuje wskazówki dotyczące mechanizmu postępowania. Mechanizmy te to m.in.: - dalsze prowadzenie zróżnicowanej i sprzyjającej wzrostowi gospodarczemu konsolidacji fiskalnej, z poszanowaniem paktu stabilności i wzrostu oraz z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych państw; - przywracanie normalnego...

 • Zadłużenie Polski wzrosło do ponad 790 mld złotych

  Nasze zadłużenie nadal dynamicznie rośnie, było ono o 10 mld 869,4 mln zł, wyższe w porównaniu z końcem 2014 r. - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

 • Europejski kryzys zagląda do Polski

  .... naszego eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej, a z tego ponad połowa do państw strefy euro. Jeśli dodamy do tego 9 proc. trafiające do krajów Europy Środkowo-Wschodniej, to mamy obraz zdecydowanego(...) i ze świata w Biznes INTERIA.PL Pomijając kłopoty z kryzysem zadłużenia części państw strefy euro i związane z nimi perturbacje, których wpływ będzie odczuwalny jeszcze przez najmniej kilka...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec sierpnia wzrosło o 0,6 proc. wobec lipca i wyniosło 755 mld 709,4 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

 • 30 stycznia kolejny szczyt Unii Europejskiej

  Przewodniczący Rady Europejskiej, Herman Van Rompuy, zapowiedział, że unijni przywódcy będą dyskutować o problemie zatrudnienia. Spotkanie z pewnością zdominuje jednak kwestia kryzysu w państwach strefy euro.

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec stycznia 2015 r. wzrosło o 1,4 proc. mdm do 790.797,1 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.

 • Na czym polega upadłość konsumencka

  ...zadłużenie zostaje umorzone. To, że ktoś zostaje ogłoszony bankrutem brzmi złowieszczo, ale wbrew pozorom takie rozwiązanie jest dla wielu osób bardzo korzystne – mogą rozpocząć nowe życie bez bagażu długów(...) i upadłości kredytuje Skarb Państwa. Sąd wyznacza syndyka, który będzie zajmował się zarządzaniem i sprzedażą majątku dłużnika, czyli tzw. masy upadłościowej. Dłużnik ma obowiązek wskazać i wydać...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa drastycznie wzrosło

  Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2016 r. wzrosło o 1 proc m/m i wyniosło 890 714,6 mln zł, podało Ministerstwo Finansów. Od końca ub. roku zwiększyło się o 6,7 proc.

 • 25 milionów bez pracy, ludzie nie mają co jeść

  Szefowie unijnych instytucji nakreślili ponury obraz sytuacji na rynku pracy we Wspólnocie. Zaapelowali do państw członkowskich o zdecydowane działania w walce z rosnącym bezrobociem.

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października wzrosło o 1,0 proc. mdm do 767.516,1 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.