• Informacje na temat:

  zadłużenie państw na świecie

Artykuły na temat: zadłużenie państw na świecie
 • Rynek pracy w Kanadzie

  Kanada ma jeden z najwyższych wskaźników migracji na świecie, przyjmuje więcej imigrantów per capita niż Europa, Wielka Brytania czy USA. Czy warto wyemigrować do tego kraju?

 • Ryzyka finansowe dla Polski najniższe od dekady

  Koszt ubezpieczenia polskiego długu spada do poziomów niewidzianych od 10 lat. Dodatkowo niższa od oczekiwań inflacja powoduje, że rentowności obligacji wyraźnie się obniżają, co umożliwia redukcję kosztów obsługi zadłużenia. W rezultacie ryzyko bankructwa Polski w najbliższym roku można szacować na ok. 0,80 proc.

 • Wybierasz się tam do pracy? Uważaj - wzrosło bezrobocie!

  ...firmy, jak Potash Corp. z prowincji Saskatchewan (największy w świecie producent nawozów), który musi rozstać się z 18-proc. zatrudnionych. Poczta kanadyjska zwolni 12 proc. pracowników, górnictwo zwolniło 8000 ludzi, szkolnictwo 18 500 osób. Krzysztof Mrówka Dyskutuj na FORUM INTERIA.PL o emigracji do Kanady Gospodarka Kanady Kanada jako jedno z najbogatszych państw świata, dzięki...

 • Dobra gospodarka potrzebuje dobrego państwa

  Dobra, szybko rozwijająca się gospodarka rynkowa potrzebuje dobrych regulacji i przestrzegania ustanowionych reguł. Zapewnić to może jedynie sprawnie działające państwo i jego instytucje.

 • OECD: Szybszy wzrost zapewni Polsce m.in. reforma umów o pracę

  ...przede wszystkim nowe firmy. Trzeba więc ułatwiać ich powstawanie" - podkreślał Gurria.  OECD rekomenduje też dalszą prywatyzację i obniżenie udziału państwa w konkurencyjnych sektorach gospodarki. "Firmy państwowe nie działają jak inni uczestnicy rynku, mają przywileje albo są nieefektywne" - mówił Gurria, podkreślając, że wiele takich firm nie ma nic wspólnego ze strategicznymi sektorami czy...

 • "Puls Biznesu": Świat znów kupuje polski dług

  Resort finansów przekonuje kapitał od USA przez Bliski Wschód po daleką Azję do kupowania obligacji. Zakupom nad Wisłą sprzyja wzrost apetytu na ryzyko - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  ...kilkadziesiąt lat państwa mogą stanąć przed dylematem: zwiększać zadłużenie, by wypłacać emerytury, albo ciąć świadczenia. Jest jeszcze trzecie wyjście - podniesienie wieku emerytalnego. Jeśli nie godzimy się na(...) kobiet. W innych państwach ludzie protestują zdecydowanie głośniej. To jednak nie przeszkadza rządom konsekwentnie wprowadzać zmian w życie. - Gdy w grudniu belgijski rząd zapowiedział podniesienie...

 • Nowy rok nie najlepszy dla obligacji; ciekawe papiery krajów Azji i Ameryki Płd.

  Rok 2018 nie będzie najlepszy dla rynku długu, rosnąca inflacja może stanowić czynnik ryzyka w pierwszych kwartałach - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe". Zdaniem analityków, ciekawymi pod względem inwestycyjnym są papiery rozwijających się krajów Azji i Ameryki Południowej, szczególnie te w walutach lokalnych.

 • Nadchodzi dramat młodego pokolenia

  ...trudno porównywać Polskę z Niemcami, gdyż u naszego zachodniego sąsiada występuje olbrzymia ilość kapitału, podczas gdy w Polsce, zwłaszcza na wsi, występuje jego niedostatek. W dzisiejszym świecie(...) dodatkowym jest fakt, że taka duża różnica w poziomie dobrobytu państw sąsiadujących w jednoczącej się Europie, musi prowadzić do masowej migracji. Jeśli nałożymy na to proces starzenia się społeczeństwa...

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.