• Informacje na temat:

  zadłużenie państw świata 2015

Artykuły na temat: zadłużenie państw świata 2015
 • FOR: Polski dług powstał przez ostatnie 15 lat!

  Prawie połowa naszego długu publicznego powstała w ciągu ostatnich 15 lat. Jeszcze w 2000 roku polski dług publiczny wynosił 359 mld zł (w cenach stałych z 2010 roku), a do końca 2015 roku osiągnął poziom 859 mld zł.

 • Gospodarka światowa 2015 r.: Rzut oka w kryształową kulę

  Na przekór kryzysom geopolitycznym i epidemiom gospodarka światowa może wzrosnąć w roku 2015 o blisko trzy procent. Co czeka nas w nowym roku? Zniszczą nas długi publiczne? Grozi Chinom zapaść?

 • Czy długi należy spłacać? Ekonomiści są w tej kwestii podzieleni

  Długi należy spłacać. W pierwszym odruchu większość z nas pewnie się pod tym zdaniem bez wahania podpisze. Ale w ekonomii to, co na pierwszy rzut oka oczywiste, bywa zazwyczaj skomplikowane. I tak jest z długiem. Najżywiej dyskutowaną dziś koncepcją w debacie ekonomicznej.

 • Koniec hossy na globalnym rynku obligacji

  To już koniec hossy na światowym rynku obligacji. Do wzrostu rentowności przyczyniły się m.in. zwiększona podaż i spadające oczekiwania inflacyjne - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe 2015".

 • Polski dług nie przekracza 54 procent PKB

  Polski dług nie przekracza w tej chwili 54 proc. w stosunku do PKB. Jego struktura jest jednak zła, bo dominują w nim inwestorzy zagraniczni którzy wycofują zyski z tych papierów za granicę.

 • Moody's utrzymała rating Polski ale obniżyła jego perspektywę

  Agencja Moody's utrzymała rating wiarygodności kredytowej Polski na poziomie A2, zmieniła jednak jego perspektywę, ze stabilnej na negatywną - podała agencja w komunikacie. Interia zapytała o to analityków i ekonomistów.

 • Złoty i giełda spokojne przed decyzją agencji Fitch

  Złoty handlowany był dziś spokojnie, pomimo wyczekiwania na decyzję agencji Fitch odnośnie do ratingu polskiego długu. Analitycy oczekiwali iż rating zostanie utrzymany na dotychczasowym poziomie A-, a jedynie jego perspektywa może zostać obniżona do negatywnej.

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  Polska ma zbyt niski poziom inwestycji, zarówno na tle regionu, jak i krajów które dogoniły pod względem poziomu życia państwa rozwinięte (patrz również: Raport FOR "Następne 25 lat"). Wicepremier(...) "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.

 • Szczurek: Pomysłów na wydawanie pieniędzy było więcej

  Minister finansów Mateusz Szczurek zdradza w Kontrwywiadzie RMF FM, że Ewa Kopacz chciała umieścić w expose zapowiedzi kolejnych reform. On jednak się temu sprzeciwił, gdyż pomysły premier za bardzo obciążyłyby finanse państwa.